Edukacja

Szkolny Klub Filmowy przy Technikum św. Józefa aktywny w czasie pandemii

2021-01-19 11:00:00 Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

Okres pandemii, nauczania zdalnego oraz obowiązkowego dystansowania się, w dużym stopniu ogranicza możliwości wdrażania kreatywnych projektów, jakie rodzą się w głowach utalentowanych młodych filmowców działających w Szkolnym Klubie Filmowym przy Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. Jednak jak przystało na kreatywnych uczniów szkoły znaleźli oni alternatywne rozwiązania i przenieśli swoją działalność do sieci. 

Wideo - Technikum im.  św. Józefa
Wideo - Technikum im. św. Józefa

Przy wykorzystaniu platformy edukacyjnej Teams prowadzone są spotkania dla sekcji scenarzystów, montażystów, animatorów oraz sekcji dyskusyjnej.

W tych szczególnie wymagających warunkach członkom Klubu udaje się również kontynuować wcześniejszą twórczość. Uczniowie filmują samodzielnie, zamieszczają swoje materiały na dysku Google i udostępniają je montażystom, którzy zajmują się składaniem całości.

W ten sposób zachowując rygor sanitarny, powstają krótkie filmiki. Zapraszamy do obejrzenia jednej z ostatnich produkcji, która powstała w czasie ferii zimowych. Jej głównym mottem jest przekazanie optymizmu na dobry początek nowego roku, a wszystkim koleżankom i kolegom, dodanie otuchy na 2 semestr roku szkolnego. 

https://www.youtube.com/watch?v=VQNeKn2nZh0&feature=youtu.be

 

Działalność Szkolnego Klubu Filmowego można śledzić na bieżąco na klubowym Instagramie. 

https://www.instagram.com/szkolny_klub_filmowy_/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ