Edukacja

Szkolny Klub Filmowy przy Technikum św. Józefa aktywny w czasie pandemii

2021-01-19 11:00:00 Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

Okres pandemii, nauczania zdalnego oraz obowiązkowego dystansowania się, w dużym stopniu ogranicza możliwości wdrażania kreatywnych projektów, jakie rodzą się w głowach utalentowanych młodych filmowców działających w Szkolnym Klubie Filmowym przy Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. Jednak jak przystało na kreatywnych uczniów szkoły znaleźli oni alternatywne rozwiązania i przenieśli swoją działalność do sieci. 

Wideo - Technikum im.  św. Józefa
Wideo - Technikum im. św. Józefa

Przy wykorzystaniu platformy edukacyjnej Teams prowadzone są spotkania dla sekcji scenarzystów, montażystów, animatorów oraz sekcji dyskusyjnej.

W tych szczególnie wymagających warunkach członkom Klubu udaje się również kontynuować wcześniejszą twórczość. Uczniowie filmują samodzielnie, zamieszczają swoje materiały na dysku Google i udostępniają je montażystom, którzy zajmują się składaniem całości.

W ten sposób zachowując rygor sanitarny, powstają krótkie filmiki. Zapraszamy do obejrzenia jednej z ostatnich produkcji, która powstała w czasie ferii zimowych. Jej głównym mottem jest przekazanie optymizmu na dobry początek nowego roku, a wszystkim koleżankom i kolegom, dodanie otuchy na 2 semestr roku szkolnego. 

https://www.youtube.com/watch?v=VQNeKn2nZh0&feature=youtu.be

 

Działalność Szkolnego Klubu Filmowego można śledzić na bieżąco na klubowym Instagramie. 

https://www.instagram.com/szkolny_klub_filmowy_/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować