Edukacja

Szkolny Klub Filmowy przy Technikum św. Józefa aktywny w czasie pandemii

2021-01-19 11:00:00 Technikum im. św. Józefa w Kaliszu

Okres pandemii, nauczania zdalnego oraz obowiązkowego dystansowania się, w dużym stopniu ogranicza możliwości wdrażania kreatywnych projektów, jakie rodzą się w głowach utalentowanych młodych filmowców działających w Szkolnym Klubie Filmowym przy Technikum im. św. Józefa w Kaliszu. Jednak jak przystało na kreatywnych uczniów szkoły znaleźli oni alternatywne rozwiązania i przenieśli swoją działalność do sieci. 

Wideo - Technikum im.  św. Józefa
Wideo - Technikum im. św. Józefa

Przy wykorzystaniu platformy edukacyjnej Teams prowadzone są spotkania dla sekcji scenarzystów, montażystów, animatorów oraz sekcji dyskusyjnej.

W tych szczególnie wymagających warunkach członkom Klubu udaje się również kontynuować wcześniejszą twórczość. Uczniowie filmują samodzielnie, zamieszczają swoje materiały na dysku Google i udostępniają je montażystom, którzy zajmują się składaniem całości.

W ten sposób zachowując rygor sanitarny, powstają krótkie filmiki. Zapraszamy do obejrzenia jednej z ostatnich produkcji, która powstała w czasie ferii zimowych. Jej głównym mottem jest przekazanie optymizmu na dobry początek nowego roku, a wszystkim koleżankom i kolegom, dodanie otuchy na 2 semestr roku szkolnego. 

https://www.youtube.com/watch?v=VQNeKn2nZh0&feature=youtu.be

 

Działalność Szkolnego Klubu Filmowego można śledzić na bieżąco na klubowym Instagramie. 

https://www.instagram.com/szkolny_klub_filmowy_/

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować