Szkoła Podstawowa w Zakrzynie zajęła IV miejsce w turnieju Łódzkiej Ligi unihokeja

2023-03-15 12:00:00 Gmina Lisków

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy,,Góra'' w Górze Św. Małgorzaty był organizatorem turnieju Łódzkiej Ligi Unihokeja. Zawody odbyły się w sobotę 11 marca 2023 r. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Górze Św. Małgorzaty. Do rywalizacji stanęły łącznie 23 zespoły z kilku województw. Szkoła Podstawowa w Zakrzynie wystartowała w dwóch kategoriach.

Gmina Lisków
Jako pierwszy przed sportowym wyzwaniem stanął zespół młodziczek (kl. V i VI). Niestety do rywalizacji przystąpił bez dwóch zawodniczek. Szczególnie doskwierał brak kapitana drużyny, a zarazem najlepszej reprezentantki szkoły - Alicji Pawlaczyk. Mimo osłabienia zespół z Zakrzyna dzielnie walczył w całym turnieju. Rolę lidera drużyny przejęła Klaudia Duczmańska, która w całym turnieju zdobyła aż 14 bramek. Dwa zwycięstwa, remis i dwie porażki sprawiło, iż w całym turnieju podopieczne Rafała Kaczmarka zajęły czwarte miejsce. Do podium zabrakło bardzo niewiele, gdyż zwycięstwo w ostatnim meczu zapewniało miejsce w pierwszej trójce.

Drugi zespół z Zakrzyna rywalizował w kategorii dzieci (dziewczęta i chłopcy z kl. III-IV).
Na potrzeby tej kategorii utworzona została drużyna, składająca się głównie z dziewcząt z klasy III, dla których był to debiut w tego typu zawodach. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, iż
zawodniczki zostały rzucone na głęboką wodę i głównie mierzyły się z chłopcami z klas IV. Mimo że w ogólnej klasyfikacji zajęły 9. miejsce, to w ostatnim meczu zremisowały z mocną drużyną z Wrocławia wynikiem 2:2. Doświadczenie zebrane na turnieju z pewnością zaprocentuje w przyszłości wieloma zwycięstwami.

Na aprobatę za grę podczas całych zawodów zasłużyły nasze dwie uczennice, które zostały uznane jednymi z najbardziej wartościowych zawodników w turnieju. W kategorii młodziczek wyróżniono umiejętności Klaudii Duczmańskiej, natomiast w kategorii dzieci Mileny Wybornej.

„Zawody, w których wzięliśmy udział były wielkim świętem unihokeja. Około 250 zawodników i zawodniczek uczestniczyło w tym wielkim turnieju, który notabene odbył się na bardzo wysokim poziomie. Moja starsza drużyna, pomimo dużego osłabienia, radziła sobie całkiem nieźle. Na końcówce zmagań naprawdę niewiele brakło do kolejnego sukcesu, ale i tak jesteśmy zadowoleni z zaprezentowanej przez nas gry. Bardzo się cieszę, że również młodsze uczennice, w których widzę duży potencjał na świetną drużynę, mogły wziąć udział w tej rywalizacji. Pomimo iż miały bardzo trudne zadanie to dzielnie walczyły na boisku.

Doświadczenie udziału w turniejach zmotywuje je z pewnością do dalszej, ciężkiej pracy na treningach, a w przyszłości zaowocuje znaczącymi sukcesami sportowymi i radością z gry.
Powiedział nauczyciel wychowania fizycznego i trener - Rafał Kaczmarek
Skład drużyny młodziczek SP Zakrzyn: Klaudia Duczmańska Julita Haładyn, Barbara Drygielska, Lena Banasiewicz, Małgorzata Pleśnierowicz, Julia Zielińska

Skład drużyny dzieci: Milena Wyborna, Aleksandra Woźniak, Maja Jakubek, Maja Kuśnierz, Lena Koziarek, Zuzia Podkowska, Anna Filipiak, Tomasz Twardowski Marcel Tułacz.