Edukacja

Szkoła Podstawowa nr 22 świętowała Dzień Patrona

2022-05-15 09:00:00 UM Kalisz

Wiceprezydent Grzegorz Kulawinek odwiedził dzieci, młodzież i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 22 im. Józefa Piłsudskiego. Okazją do spotkania był Dzień Patrona.

zdjęcia: Katarzyna Ciupek – Kancelaria Prezydenta Miasta
zdjęcia: Katarzyna Ciupek – Kancelaria Prezydenta Miasta

Gości i społeczność szkoły powitała Beata Frontczak-Skrzypińska, dyrektor.

Podczas uroczystości uczniowie zaprezentowali program artystyczny. Nie zabrakło patriotycznych pieśni w wykonaniu najmłodszych i wspomnień o marszałku.

Maria Kubacka-Gorwecka, dyrektorka Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu z Oddziałem „Izba Pamięci Szczypiorna” przedstawiła związki Józefa Piłsudskiego z Kaliszem i zaprezentowała przygotowany przez bibliotekę film. Zaprosiła również do odwiedzenia Izby, w której znajduje się m.in. ekspozycja historyczna, zawierająca makietę obozu internowanych w Szczypiornie.

Dzień Patrona stanowił również okazję do podsumowania szkolnego konkursu plastycznego na wykonanie portretu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować