Sport

Szczypiorniści w turnieju Sandra Spa Cup. Plany pokrzyżowały kontuzje.

2020-01-21 08:59:02 www.kalisz.pl

Kontynuujący przygotowania do wznowienia ligowego sezonu piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz w miniony weekend rywalizowali w mocno obsadzonym turnieju Sandra Spa Cup. Niestety podopieczni Patrika Liljestranda rozegrali tylko dwa z trzech zaplanowanych meczów. Bolączką zespołu nadal pozostają kontuzje.

fot. Powiatowe Centrum Sportu Rekreacji i Promocji w Gryficach
fot. Powiatowe Centrum Sportu Rekreacji i Promocji w Gryficach

Na zaproszenie klubu Sandra Spa Pogoń Szczecin do turniejowej rywalizacji w hali w Gryficach przystąpiły cztery ekstraklasowe drużyny. Poza ekipą gospodarzy na parkiecie pojawiły się też Energa MKS Kalisz, Górnik Zabrze i Chrobry Głogów.

Rywalizacja odbywała się systemem każdy z każdym, zatem uczestniczące w dwudniowych zmaganiach zespoły miały do rozegrania trzy spotkania. W piątek, na inaugurację turnieju, Pogoń pokonała Chrobrego 29:26 (13:12). Energa MKS Kalisz stanęła naprzeciw Górnika i zmuszona była uznać wyższość rywala, przegrywając 28:32. W sobotę kaliszanie mieli zaplanowane pojedynki z ekipą Chrobrego Głogów i szczecińskiej Pogoni. W rezultacie zmierzyli się tylko z tą pierwszą, notując kolejną porażkę (22:26). Pojedynek z Pogonią,
na prośbę kaliskiej drużyny, został odwołany.

Niestety, turniejowy skład ekipy Patrika Liljestranda nie należał do najmocniejszych. Kilku zawodników wciąż leczy kontuzje, stąd też szwedzki szkoleniowiec zmuszony był posłać na parkiet m.in. swojego asystenta Łukasza Kobusińskiego. Szansę gry na superligowym pułapie otrzymali też dwaj juniorzy - Maciej Przybył i Wojciech Błaszczyk. Obaj, w każdym ze spotkań, rozegrali po 30 minut, zdobywając swoje premierowe bramki w seniorskim zespole MKS-u.

Ostatecznie, w Sandra Spa Cup zwyciężyła ekipa Górnika Zabrze, kolejne lokaty zajęły Pogoń i Chrobry. Kaliski zespół uplasował się na czwartym miejscu. Dla podopiecznych Patrika Liljestranda był to ważny i jedyny sprawdzian przed wznowieniem zmagań w PGNiG Superlidze. A to nastąpi już w najbliższy piątek. Tego dnia w hali Arena, w ramach 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski kaliszanie zmierzą się z Torus Wybrzeżem Gdańsk.

Wyniki turnieju Sandra Spa Cup

piątek, 17 stycznia
Sandra Spa Pogoń Szczecin – KS SPR Chrobry Głogów 29:26
Energa MKS Kalisz – NMC Górnik Zabrze 28:32

sobota, 18 stycznia
Chrobry Głogów – Energa MKS Kalisz 26:22
Sandra Spa Pogoń Szczecin – NMC Górnik Zabrze 25:26
KS SPR Chrobry Głogów – NMC Górnik Zabrze 21:26

Klasyfikacja końcowa
1. NMC Górnik Zabrze
2. Sandra Spa Pogoń Szczecin
3. SPR Chrobry Głogów
4. Energa MKS Kalisz

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ