Sport

Szczypiorniści Energa MKS-u Kalisz rozpoczęli sparingi przed nowym sezonem

2021-08-02 20:30:00 Energa MKS Kalisz

Po prawie dwóch tygodniach od rozpoczęcia przygotowań przyszła pora na pierwsze sparingi piłkarzy ręcznych Energa MKS-u Kalisz. Te rozegrali na wyjeździe 31 lipca grając z Grupą Azoty Unią Tarnów, a 1 sierpnia z SPR-em Stalą Mielec. W Tarnowie wygrali 22:18, natomiast w Mielcu pojedynek zakończył się remisem 26:26. Sparingi, mają jednak przede wszystkim realizować cele szkoleniowe, a wynik jest w nich mniej istotny.

Sparingowe granie Energa MKS rozpoczął w Tarnowie. Kaliski zespół bardzo dobrze wszedł w mecz po pierwszych 7 minutach prowadząc 4:1. Dla gospodarzy był to jednak tylko chwilowy zastój, bo w kolejnych minutach odrabiali straty i doprowadzili do remisu, a na przerwę podopieczni trenera Strząbały schodzili z jednobramkowym prowadzeniem 10:9. Już w pierwszej połowie szansę zaprezentowania się w nowych, kaliskich barwach otrzymali Bartłomiej Tomczak, Miłosz Bekisz i Kamil Pedryc.

Druga połowa w pierwszych 15 minutach miała podobny przebieg. W ostatnim kwadransie kaliski zespół zaczął jednak skutecznie budować przewagę, która ostatecznie sięgnęła 4 bramek. Na pewno na pochwałę zasługuje postawa w obronie, bo tylko 18 straconych bramek to bardzo dobry wynik. Z bardzo dobrej strony w swoim pierwszym meczu w Energa MKS-ie Kalisz zaprezentował się lewoskrzydłowy Bartłomiej Tomczak, który zdobył 6 bramek. 4 trafienia zaliczył Robert Kamyszek, 3 Maciej Pilitowski, a 2 razy do siatki rywali trafił Gracjan Wróbel. 18-letni prawy rozgrywający w obu spotkaniach otrzymał sporo czasu na parkiecie od trenera Tomasza Strząbały. Zarówno w Tarnowie, jak i w Mielcu miał możliwość sprawdzenia się na tle Superligowych przeciwników w ataku i w obronie.

Spotkanie w Mielcu również rozpoczęło się od dobrego startu kaliszan, którzy po pierwszych 10 minutach prowadzili 3:0, a po kolejnym fragmencie gry nawet powiększył przewagę o jedno trafienie do stanu 9:5. W ostatnich 10 minutach pierwszej części Stal radziła sobie dużo lepiej i zaczęła odrabiać straty. Prowadzenie udało się utrzymać do przerwy, ale wynosiło tylko jedno trafienie (13:12). W drugiej części meczu gra praktycznie przez cały czas toczyła się bramka za bramkę. W ostatnich kilku minutach jedno trafienie przewagi miał zespół z Mielca, ale wywalczyliśmy remis i właśnie w taki sposób, wynikiem 26:26, zakończyło się to bardzo emocjonujące spotkanie. Równo o godzinie 17 zawodnicy obu zespołów oddali również hołd Powstańcom w Narodowy Dzień Powstania Warszawskiego.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Energa MKS Kalisz 18:22 (9:10)

SPR Stal Mielec – Energa MKS Kalisz 26:26 (12:13)

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!