Społeczne

Sytuacja epidemiologiczna w kaliskim szpitalu. Artur Tarasiewicz: bezpieczeństwo jest zapewnione

2020-10-18 14:30:00 BK

Drastycznie wzrosła liczba dobowych zakażeń. Jak w tej sytuacji przygotowany jest Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu?

fot. FB Szpital Kalisz
fot. FB Szpital Kalisz

- Jesteśmy w epidemii od 16 marca. Szpital kaliski od początku miał dużą liczbę stwierdzanych i potwierdzanych zachorowań koronawirusowych. Przez pół roku udało nam się wypracować pewne procedury mające na celu ochronę i zahamowanie rozprzestrzeniania epidemii w szpitalu - wyjaśnia dr n. med. Artur Tarasiewicz, pełnomocnik dyrektora ds. epidemicznych COVID-19. - Od czerwca br. wróciliśmy już do pełnego planu operacyjnego, przyjmujemy planowo pacjentów. Wynika to z tego, że potrafimy wyselekcjonować odpowiednią grupę zdrowych pacjentów. Nasze procedury nakazują każdemu pacjentowi przyjmowanego do szpitala wykonania badania na COVID-19. Wielu pacjentów zostaje zatrzymanych już przed szpitalem.

Pacjent oczekujący na wynik testu jest izolowany dla bezpieczeństwa personelu i innych pacjentów.

- Wszystkich pacjentów u których rozpoznajemy koronawirusa przekazujemy do szpitali jednoimiennych. Na terenie szpitala takich pacjentów prawie nie ma. Pełne bezpieczeństwo szpitala jest zapewnione. Pozwala nam normalnie funkcjonować jako szpital i cały czas zabezpieczać zarówno ostre stany zagrażające życiu jak i prowadzić planową pracę - mówi dr n. med. Artur Tarasiewicz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ