Polityka

Syn posła Koalicji Obywatelskiej zatrzymany za posiadanie narkotyków

2020-01-10 17:39:34 red. za PAP/Interia.pl

Jak podaje PAP, Jan W., syn poseł Mariusza Witczaka z Koalicji Obywatelskiej, został zatrzymany 9 stycznia za posiadania narkotyków. Informację potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

Zdjęcie ilustracyjne/ BK
Zdjęcie ilustracyjne/ BK

Do zatrzymania doszło w czwartek w nocy na Wilanowie w Warszawie. - Mogę potwierdzić, iż w dniu 9 stycznia 2020 r. około godz. 00.15 policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Wilanów w trakcie patrolowania rejonu ul. Gołkowskiej wylegitymowali dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie marki audi - przekazał prokurator Łapczyński. - Kiedy mężczyźni zostali poproszeni o dokumenty, mężczyzna siedzący na miejscu kierowcy wyciągnął z kieszeni paczkę po gumach i włożył ją w do schowka w drzwiach. Po sprawdzeniu zawartości paczki, policjanci ujawnili w niej torebkę foliową z zawartością suszu roślinnego oraz torebkę foliową z zawartością białego proszku - podał prokurator.

Według informacji PAP potwierdzonych przez prokuratora legitymowanym mężczyzną siedzącym na miejscu kierowcy i zarazem osobą, która była posiadaczem substancji okazał się 23-letni Jan W., syn jednego z posłów.

Badanie narkotesterem wykazało, iż zabezpieczone substancje to marihuana o wadze 1,35 g oraz amfetamina o wadze 0,62 g. Mężczyzna został zatrzymany, a auto zostało przekazane ojcu. Jan W. usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających w postaci marihuany i amfetaminy. Podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśniania, w których wskazał, iż ujawnione przy nim środki odurzające posiadał na własny użytek.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ