Społeczne

Sylwiusz J. uznany winnym znieważenia strażaków, ale nie znęcania się nad rodziną

2020-07-08 14:12:53 red

Oskarżony o znęcanie się nad rodziną Sylwiusz J. 8 lipca został uniewinniony przez Sąd Rejonowy w Kaliszu. 61-latek został jednak skazany za publiczne znieważenie funkcjonariuszy straży pożarnej. Wyrok nie jest prawomocny.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

8 lipca oskarżony Sylwiusz J. został uniewinniony przez Sąd Rejonowy w Kaliszu z zarzucanych mu czynów dotyczących znęcania psychicznego i fizycznego nad rodziną oraz popełnienia przestępstwa dotyczącego groźby w stosunku do osoby najbliższej, natomiast – Oskarżony został skazany za czyn określony w punkcie trzecim aktu oskarżenia tj. czynu popełnionego 14 stycznia 2019 roku dotyczący znieważenia znieważenia funkcjonariuszy publicznych – strażaków Państwowej Straży Pożarnej. Za ten czyn został skazany i wymierzona została mu kara grzywny w wysokości 120 stawek dziennych przy ustaleniu jednej stawki na kwotę 80 złotych – mówi sędzia Edyta Janiszewska rzecznik Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Jednocześnie sąd zaliczył na poczet orzeczonej kary grzywny okres rzeczywistego pozbawienia wolności w tej sprawie. Zasądzone są od oskarżonego na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe w kwocie 2165,22 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Przypomnijmy, że 5 lutego 2019 roku Sąd Rejonowy w Kaliszu zdecydował o miesięcznym areszcie dla Sylwiusza J. w tej sprawie. Prokuratura zarzucała mu wtedy, że znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości ubliżał pokrzywdzonej używając słów uważanych powszechnie za obelżywe a także kierował groźby pozbawienia życia. Podczas sprawy sądowej 20 stycznia Sylwiusz J. przyznał się do znieważenia strażaków jednak nie przyznał się do znęcania się nad żoną zaprzeczał jakoby miał jej grozić (opisywaliśmy to TUTAJ).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ