Społeczne

Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Górnośląskiej i Cmentarnej. Miasto szuka wykonawcy

2021-11-24 13:00:00 BK

Miasto Kalisz zamontuje sygnalizację świetlną na ulicy Górnośląskiej w obrębie skrzyżowania z ulicą Cmentarną. Obecnie poszukiwany jest wykonawca inwestycji.

street view
street view

Jest to zadanie w ramach poprawy bezpieczeństwa pieszych, na które dofinansowanie Miasto otrzymało z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki mogą zostać przeznaczone jedynie na realizację zadań mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. 

22 listopada opublikowane zostało ogłoszenie o zamówieniu dotyczącym robót budowlanych - Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Górnośląskiej z ul. Cmentarną w Kaliszu.

Zadanie obejmuje montaż sygnalizatorów, konstrukcji wsporczych oraz kamer zewnętrznych monitoringu wraz z podłączeniem do Centrum Sterowania Ruchem w ZDM, instalację detekcji dla pojazdów, połączenie światłowodem z sygnalizacją na skrzyżowaniu ul. Górnośląska/Staszica, budowę i przebudowę doświetlenia przejść dla pieszych, przebudowę zatok postojowych, zjazdów i chodników oraz wykonanie terenów zieleni (trawników).

Dofinansowanie zostanie również przeznaczone na poprawę bezpieczeństwa na dwóch przejściach dla pieszych w ciągu ul. Majkowskiej w Kaliszu (droga powiatowa nr P6204P) w obrębie skrzyżowania z ul. Długosza (droga powiatowa nr P6188P).

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ