Kultura

Święty Mikołaj zagości w Kaliszu! Miasto zaprasza 6 grudnia na Mikołajki!

2021-11-29 13:00:00 red.

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Miasto Kalisz szykuje wiele atrakcji 6 grudnia, czyli na Mikołajki. Tego dnia oficjalnie rozbłyśnie choinka na kaliskim rynku. Sprawdźcie co będzie się działo!

Kalisz Dopisz swoją historię
Kalisz Dopisz swoją historię

Zakątek z Mikołajem będzie czynny już 6 grudnia, w Mikołajki, od godz. 12 do 20 na Złotym Rogu. Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 17, a równocześnie na Głównym Rynku rozbłyśnie choinka.

Tylko 6 grudnia, oprócz domku Mikołaja, Zakątek będzie składał się z domków, pełnych rozmaitych słodkości i wielu wspaniałych atrakcji, które wprowadzą wszystkich obecnych w nastrój przedświąteczny.

Domki handlowe:
1. PSS Społem ˗ świąteczne przysmaki
2. Bajeczna wata cukrowa, baloniki, zabawki
3. Gofry i kołacze
4. Stroiki, kwiaty, bombki i ozdoby świąteczne
5. Pierniki i inne słodkości

Wszystko to będzie okraszone występami wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury, Nauczycielskiego Chóru ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Kaliszu oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kaliszu.

Dodatkowo, organizatorzy zadbali o kolorową świąteczną scenografię, (sanie Mikołaja, Ciastek, Pingwin, Bombka ˗ brama do Złotego Rogu).

Pozostałe terminy animacji w Domku Świętego Mikołaja:
11,12 grudnia 2021 r. ˗ godz. 12.00-20.00
18,19 grudnia 2021 r. ˗ godz. 12.00-20.00

Zakończenie spotkań z Mikołajem ze specjalnymi atrakcjami odbędzie się 22 grudnia 2021 roku od godz. 16.00 do 21.00.

 
WKST
Wersja do druku
   

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować