Kultura

Święty Mikołaj zagości w Kaliszu! Miasto zaprasza 6 grudnia na Mikołajki!

2021-11-29 13:00:00 red.

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

Miasto Kalisz szykuje wiele atrakcji 6 grudnia, czyli na Mikołajki. Tego dnia oficjalnie rozbłyśnie choinka na kaliskim rynku. Sprawdźcie co będzie się działo!

Kalisz Dopisz swoją historię
Kalisz Dopisz swoją historię

Zakątek z Mikołajem będzie czynny już 6 grudnia, w Mikołajki, od godz. 12 do 20 na Złotym Rogu. Oficjalne otwarcie nastąpi o godz. 17, a równocześnie na Głównym Rynku rozbłyśnie choinka.

Tylko 6 grudnia, oprócz domku Mikołaja, Zakątek będzie składał się z domków, pełnych rozmaitych słodkości i wielu wspaniałych atrakcji, które wprowadzą wszystkich obecnych w nastrój przedświąteczny.

Domki handlowe:
1. PSS Społem ˗ świąteczne przysmaki
2. Bajeczna wata cukrowa, baloniki, zabawki
3. Gofry i kołacze
4. Stroiki, kwiaty, bombki i ozdoby świąteczne
5. Pierniki i inne słodkości

Wszystko to będzie okraszone występami wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury, Nauczycielskiego Chóru ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Kaliszu oraz uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Kaliszu.

Dodatkowo, organizatorzy zadbali o kolorową świąteczną scenografię, (sanie Mikołaja, Ciastek, Pingwin, Bombka ˗ brama do Złotego Rogu).

Pozostałe terminy animacji w Domku Świętego Mikołaja:
11,12 grudnia 2021 r. ˗ godz. 12.00-20.00
18,19 grudnia 2021 r. ˗ godz. 12.00-20.00

Zakończenie spotkań z Mikołajem ze specjalnymi atrakcjami odbędzie się 22 grudnia 2021 roku od godz. 16.00 do 21.00.

 
WKST
Wersja do druku
   

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ