Święto Powiatu Kaliskiego. Medale i wyróżnienia wręczone [Dużo zdjęć]

2022-06-19 20:00:00 red

Na terenie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku odbyła się uroczystość Święta Powiatu Kaliskiego. Była to doskonała okazja do uhonorowania tych, którzy w minionym, 2021 roku, swoją działalnością wyróżnili się w działając na rzecz rozwoju powiatu kaliskiego w rożnych dziedzinach.

fot. MW
fot. MW

Rada Powiatu Kaliskiego uchwałą Nr XLI/368/2021 z dnia 29 grudnia 2021 r. nadała Medal „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego”:

• Krzysztofowi Niedźwiedzkiemu - w uznaniu za zaangażowanie w działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego powiatu kaliskiego oraz za wieloletnią pracę na rzecz samorządu terytorialnego gminy Brzeziny i powiatu kaliskiego.

• Zenonowi Prętczyńskiemu w uznaniu za bogaty dorobek architektoniczny oraz promocję powiatu kaliskiego w kraju i poza jego granicami.

• Liliannie Sieradzkiej w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności, edukację dzieci i młodzieży oraz pielęgnowanie tradycji lokalnych wśród mieszkańców powiatu kaliskiego.

Rada Powiatu Kaliskiego uchwałą nr XLVII/429/2022 z dnia 25 maja 2022 r. nadała Medal „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego”:

• Orkiestrze Dętej Osp Chełmce w uznaniu za popularyzację i podtrzymywanie tradycji muzycznych regionu kaliskiego, działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności oraz edukację muzyczną dzieci i młodzieży.

• Orkiestrze Dętej OSP w Kamieniu w uznaniu za popularyzację i podtrzymywanie tradycji muzycznych regionu kaliskiego, działalność na rzecz rozwoju lokalnej społeczności oraz edukację muzyczną dzieci i młodzieży.

Specjalne wyróżnienie „Zasłużony dla kultury powiatu kaliskiego” nadał Zarząd Powiatu Kaliskiego Zespołowi Pieśni „Brzezinianki" w uznaniu za wkład i zaangażowanie w działalność artystyczną i kulturalną a także promocję powiatu kaliskiego.

Zarząd Powiatu Kaliskiego Uchwałą nr 1273/2021 z dnia 20 grudnia 2021 roku nadał Tytuł Honorowy „Przyjaciel Powiatu Kaliskiego”:

• Florianowi Kuczma w uznaniu za działalność społeczną na rzecz mieszkańców powiatu kaliskiego.

• Tadeuszowi Maciejewskiemu w uznaniu za działalność społeczną na rzecz mieszkańców powiatu kaliskiego.

• Piotrowi Michałowskiemu w uznaniu za działalność na rzecz ochrony zdrowia w powiecie kaliskim.

• Andrzejowi Smelczyńskiemu w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju gospodarczego powiatu kaliskiego.

• Pawłowi Sobczakowi w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju ochotniczych straży pożarnych w powiecie kaliskim oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego.

• Wiesławowi Wawrzyniakowi w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju gospodarczego i promocję powiatu kaliskiego.

• Przedsiębiorstwu TADEX Tadeusz Ubysz w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju gospodarczego i promocję powiatu kaliskiego.

Zarząd Powiatu Kaliskiego Uchwałą nr 1272/2021 z dnia 20 grudnia 2021 roku nadał Honorowy Tytułu „Osobowość Powiatu”:

• Karolowi Bakaczowi w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz leśnictwa i ochrony środowiska oraz rozwoju samorządu lokalnego w powiecie kaliskim.

• Mirosławowi Kuświkowi w uznaniu za pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i rozwoju służb mundurowych, zaangażowanie w edukację dzieci i młodzieży oraz promocję powiatu kaliskiego.

• Janowi Kowalkiewiczowi w uznaniu za zaangażowanie w edukację dzieci i młodzieży oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego i promocję powiatu kaliskiego.

• Henrykowi Ryżakowi w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju ochotniczych straży pożarnych oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego w powiecie kaliskim.

• Magdalenie Skowron w uznaniu za wieloletnią działalność na rzecz edukacji dzieci i młodzieży oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego w powiecie kaliskim.

• Remigiuszowi Witmajer w uznaniu za, wieloletnią działalność na rzecz rozwoju ochotniczych straży pożarnych oraz pracę na rzecz rozwoju samorządu lokalnego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować