Społeczne

Światowy lider produkcji narzędzi buduje swój zakład w Kaliszu!

2024-05-24 17:00:00 Tomasz Witak

Światowy lider produkcji precyzyjnych narzędzi rotujących, niemiecka firma Gühring, rozpoczęła budowę nowego zakładu serwisowania i regeneracji narzędzi. Prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek uczestniczyli w oficjalnej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego obiektu, który powstanie przy ulicy Batalionów Chłopskich.
 

KPA
KPA

Firma Gühring, prężnie działająca na największych światowych rynkach, zdecydowała się na otwarcie obiektu w Kaliszu, dzięki jego korzystnemu położeniu w sercu Polski i Europy, sprzyjającej inwestorom władzy i łatwemu dostępowi do wykwalifikowanych specjalistów w naszym mieście. Kierownik działu administracji i infrastruktury w firmie Gühring, Katarzyna Hnatik, zaznacza - Dzięki niewątpliwej życzliwości i silnemu merytorycznemu wsparciu ze strony kaliskiego Urzędu Miasta z prezydentem Miasta Krystianem Kinastowskim na czele, szerokiemu dostępowi do wysoko wykwalifikowanych kadr, wynikającemu z bliskiego sąsiedztwa Uniwersytetu Kaliskiego oraz przychylności jej rektora prof. Uniwersytetu Kaliskiego dr hab. n. med. Andrzeja Wojtyły projekt Gühring Kalisz nabrał realnych i jakże obiecujących kształtów.

Uroczystość jest tylko wstępem do działalności przemysłowego giganta w naszym mieście. Zakład zapewni nie tylko miejsca pracy dla mieszkańców Kalisza, ale będzie też centrum szkoleń dla kadry w całym kraju.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować