Świątecznie w gminie Stawiszyn! [zdjęcia]

2022-12-20 16:30:00 Gmina i Miasto Stawiszyn

Czas radosnego świętowania zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza spotkania z bliskimi i mnóstwo niezapomnianych chwil. W niedzielne popołudnie na Rynku w Stawiszynie odbyło się wigilijne spotkanie mieszkańców Gminy i Miasta Stawiszyn, podczas którego mogliśmy poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

fot. Gmina i Miasto Stawiszyn
fot. Gmina i Miasto Stawiszyn
Tradycyjne spotkanie rozpoczęła Miejsko – Gminna Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Stawiszynie pod batutą Mariusza Pawlaka. Następnie Burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek przywitał wszystkich zebranych oraz złożył życzenia zdrowych, spokojnych i rodzinnych Świąt. Wspólną modlitwę poprowadził Ks. dr Jakub Piotrowski Proboszcz Parafi w Stawiszynie oraz ks. Karol Raczak.
 
Spotkanie świąteczne uświetniły swoimi występami dzieci z Publicznego Przedszkola Samorządowego "Justynka" w Stawiszynie, uczniowie Szkoły Podstawowej w Stawiszynie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Zbiersku, uczniowie Studia Edukacyjno - Artystycznego Arte Mio oraz Grupa „Stawiszynianki”. Na zakończenie wystąpił Zespół Równica z Ustronia, który zaprezentował tradycyjne polskie kolędy i pastorałki.
 
Wigilijne spotkanie oczywiście nie mogło obyć się bez pysznych potraw wigilijnych, które dla uczestników spotkania przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy i Miasta Stawiszyn.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować