Społeczne

Świątecznie w Caritas Diecezji Kaliskiej. Kaliszanie wspólnie zasiedli do stołów [zdjęcia]

2022-04-16 12:30:00 BK

W sobotę, 16 kwietnia odbyło śniadanie wielkanocne w siedzibie Caritas w Kaliszu, przy ul. Stawiszyńskiej 20. Osoby ubogie i samotne mogły zasiąść wspólnie do stołu, najeść się do syta i spędzić czas w miłej, rodzinnej, świątecznej atmosferze.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Jak poinformował nas dyrektor Caritas Diecezji Kaliskiej miejsca i pokarmy były przygotowane na 120 osób. Wszystkie miejsca przy stołach zapełniły się już o godzinie 10:00. Na stołach pojawiła się biała kiełbasa, żur, tradycyjna sałatka jarzynowa, bigos, chleb a także ciasto. Pokarmy, chleb wydawane były również na wynos. O obsługę i potrawy zadbali kucharze oraz kucharki Caritas. 

Zaproszenie było skierowane do osób bezdomnych, potrzebujących, samotnych oraz ubogich. W tym roku pomoc była kierowana szczególnie do osób, które uciekły przed wojną na Ukrainie. Była to okazja by najeść się do syta, ale też porozmawiać, spędzić czas w miłej, rodzinnej, świątecznej atmosferze.

W śniadaniu wielkanocnym dla ubogich wziął udział biskup kaliski Damian Bryl.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować