Św. Mikołaj odwiedził małych pacjentów! [zdjęcia]

2018-12-06 13:00:00 BK

Ogromna niespodzianka czekała dziś na dzieci przebywające na Oddziale Chorób Dziecięcych w szpitalu przy ul. Poznańskiej. Odwiedził ich św. Mikołaj, który rozdawał prezenty i spowodował, że na twarzach dzieci zmagających się z chorobą, pojawił się uśmiech.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Tworzenie świątecznych dekoracji, bombek i witraży, występy muzyczne i prezenty – tak wyglądały niezwykłe Mikołajki zorganizowane dla chorych dzieci w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Najmłodsi choć na chwilę mogli zapomnieć o chorobie i troskach, uśmiechnąć się i poczuć klimat nadchodzących świąt. Gościem specjalnym i długo wyczekiwanym był św. Mikołaj, który wysłuchał wierszyków przygotowanych przez małych pacjentów.

Dzięki Castoramie, która co roku wspiera szpitalne Mikołajki, dzieci mogły stworzyć oryginalne ozdoby świąteczne, a także otrzymały prezenty. Własnoręcznie malowały bombki choinkowe oraz witraże. Świąteczne spotkanie umilił występ zespołu składającego się z uczniów Gimnazjum nr 9, który zagrał tradycyjne, polskie kolędy.

- Jest to już cykliczna akcja. Są prowadzone zajęcia dydaktyczne oraz edukacyjne, gdzie dzieci malują witraże, bombki. Materiały przygotowywane są przez dyrekcję i pracowników Castoramy. Na zakończenie uczestnicy otrzymują prezenty – mówiła Maria Figlak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 działającej przy szpitalu.

Wśród gości nie zabrakło ordynatora Oddziału Chorób Dziecięcych dr n. med. Piotra Sudy, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 20 działającej przy szpitalu Marii Figlak, oraz Naczelnika Wydziału Edukacji UM w Kaliszu, Mariusza Witczaka.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ