Sukcesy kaliszan na Techno 293

2010-09-16 08:22:53 Aga

Wspaniale spisali się młodzi windsurfingowscy z UJKS Szturwał Kalisz w Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików Techno 293, które odbyły się 11-12.09.2010 roku w Kiekrzu pod Poznaniem.

W kategorii do 14 roku życia Patrycja Skórzewska wywalczyła złoty medal nie dając żadnych szans nie tylko dziewczętom, ale również chłopcom. Wygrała wszystkie rozegrane wyścigi i była gwiazdą tych mistrzostw.
W kategorii do 13 roku życia ogromną niespodziankę sprawiła Zuzanna Drygała zdobywając brązowy medal w klasyfikacji dziewcząt. Zuzia uprawia windsurfing dopiero pierwszy sezon i miejsce na podium jest niewątpliwie ogromnym sukcesem. W kategorii chłopców do 14 roku życia 5 miejsce zdobył Jakub Gulczyński, a 6 miejsce zdobył Bartosz Kępa. Dla obu chłopców były to pierwsze regaty i pierwsze sukcesy.
W kategorii do 13 roku życia 5 miejsce zajął Karol Gulczyński a 11 miejsce Stanisław Kępa. Dla tych zawodników niesamowitym przeżyciem był udział w regatach o takiej randze. Oni także debiutowali w windsurfingu i to debiutowali udanie. Na tym samym akwenie rozegrano także Mistrzostwa Wielkopolski w Techno 293.
Po bardzo wyrównanej walce na podium stanęło trzech zawodników, wszyscy z taką samą ilością punktów. Zgodnie z regulaminem w takiej sytuacji zwycięża ten który wygrał ostatni wyścig . Kaliscy zawodnicy Piotr Szastok i Piotr Monasterski zajęli kolejno 2 i 3 miejsce. Piotr Szastok wicemistrz Wielkopolski jest młodym zawodnikiem (14 lat) a jego tegoroczne sukcesy rokują jeszcze lepsze sukcesy - mówi Piotr Gulczyński.
Trenerem zespołu jest Barbara Jakubek i Monika Nawrocik.