Wasze artykuły

Sukces uczniów Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym

2020-06-26 08:08:20 JACEKW

Sukces Uczniów ZST Diecezji Kaliskiej

 W dniu 25.06.2020 r. została rozstrzygnięta  XXVIII edycja Ogólnopolskiego Kaliskiego Konkursu Informatycznego. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Kalisza.

Celem konkursu było napisanie aplikacji przeznaczonej na komputery lub na urządzenia mobilne. Duży sukces odnieśli uczniowie ZST Diecezji Kaliskiej . 3 miejsce zajęli uczniowie Szymon Sobocki i Jakub Kubiś za program SmartCamera, a wyróżnienie otrzymał Dawid Błaszczyk za program E-biblioteka. Jak twierdzi ich opiekun Jacek Wardęga uczniowie wykazali się bardzo duża znajomością  programowania pomimo ,że są to uczniowie dopiero klas 1 i 2

Wyniki konkursu opublikowane są na stronie: .. https://odn.kalisz.pl/2020/06/25/kaliski-konkurs-informatyczny-3

 

Program SmartCamera ( Szymon Sobocki,  Jakub Kubiś  Klasa 2  technik informatyk)

SmartCamera to system, który łączący trzy elementy kamerę wysyłającą obraz, komputer z naszym programem wykorzystującym sieć neuronową do analizy tego obrazu oraz serwer z stroną internetową. Jeżeli program w analizowanym obrazie wykryje człowieka to zapisuję zdjęcie wykrycia na komputerze po czym wysyła tą informację do serwera który zapisuję ją w historii wykryć użytkownika oraz powiadamia go o nim w formie emailu. Taki system pozwala na wykrycie oraz powiadomienie użytkownika o wizycie kuriera, włamaniu czy stworzenia rejestru wyjść i wejść.

Program E-Biblioteka ( Dawid Błaszczyk klasa  1 technik informatyk)

 

Program E-biblioteka został stworzony, w celu pomocy prowadzenia bibliotek szkolnych. Posiada on przyjazny interfejs dla użytkownika oraz wiele funkcji, dzięki którym, uczniowie mogą między innymi rezerwować książki i sprawdzać swoją historię wypożyczeń, a bibliotekarze dodawać nowe książki do bazy danych, czy też wypożyczać je uczniom. Program oparty jest na działaniu serwer-klient.

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ