Społeczne

Substancja ropopochodna na Prośnie! Trwa akcja straży pożarnej na Kanale Bernardyńskim

2021-05-07 09:03:47 BK

Niepokojąca woń, przemieszczająca plama substancji niewiadomego pochodzenia na rzece Prośnie - takie zgłoszenie otrzymali rano 7 maja strażacy.

fot. JM
fot. JM

Dziwna substancja pojawiła się na Prośnie, na Kanale Bernardyńskim, w rejonie ulicy Stawiszyńskiej już od wczesnych godzin porannych. Wtedy też na miejsce przybyły straże pożarne.

- Jest to prawdopodobnie substancja ropopochodna. Nasze działania polegają na tym żeby wychwycić filtr olejowy z wody przy użyciu snopków słomy. Staramy się ograniczyć przemieszczanie plamy - informuje portal Calisia.pl, st. sekc. Jakub Pietrzak, KM PSP w Kaliszu.

Na miejscu pracuje 6 zastępów Państwowej Straży Pożarnej w tym łódź. Pojawić mają się również przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Środowiska.

Obecnie nie wiadomo skąd pochodzi substancja. Czytelnicy spekulują, że może pochodzić z wycieku paliwa z ciężarówki, do którego doszło 4 maja. https://calisia.pl/wyciek-paliwa-na-ul-lodzkiej-ciezarowka-uderzyla-w-studzienke-kanalizacyjna,50361

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ