Kultura

Studniówka II LO w Kaliszu [zdjęcia, wideo]

2023-02-17 21:30:00 BK

Piękne suknie, garnitury, tradycyjny polonez - 17 lutego w kompleksie restauracyjnym Aljo, swoją studniówkę mają maturzyści II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Kolejni maturzyści rozpoczęli swój wymarzony, długo wyczekiwany bal studniówkowy. Przed nimi sporo nauki i najważniejszy w życiu egzamin dojrzałości, ale teraz nikt o tym nie myśli. To wyjątkowy wieczór i noc. Wszyscy elegancko ubrani i przygotowani na tę niezwykłą imprezę. Wyjątkowe suknie, kreacje, makijaże, garnitury.

Tradycyjnie wieczór rozpoczął się od przemówień przygotowanych przez maturzystów, dyrekcję, radę rodziców. Nie zabrakło podziękowań i kwiatów dla dyrektor i wicedyrektorów, wychowawców klas.

- Tradycyjnie za 100 dni, nadejdzie długo oczekiwana chwila. Dziś moglibyśmy zadać 100 pytań. Jedno z nich dotyczy najbliższej przyszłości, jaki wynik maturalny będzie zakończeniem kolejnego etapu kształcenia. Wiem, że od studniówki zaczniecie odliczać dni do matury. Od jutra towarzyszyć wam będzie świadomość zbliżających się egzaminów. Wierzę, że dojrzeliście do tego, aby zmierzyć się ze światem i swoimi marzeniami. Życzę wam abyście osiągnęli sukces na maturze. Na pewno poradzicie sobie wspaniale. Dziękuję nauczycielom za zaangażowanie w bojach o jak najlepsze przygotowanie do matury - mówiła Maria Żubrowska-Gil, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu. - Dziś życzę udanej zabawy, mnóstwa cudownych wrażeń i wspomnień, życzę aby ten bal był niezapomnianym. Taka noc zdarza się raz.

Następnie przyszedł czas na długo ćwiczonego poloneza. Tradycyjne hasło "poloneza czas zacząć" wypowiedziała dyrektor II LO. Po tańcu wszyscy wspólnie wnieśli toast.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować