Społeczne

Strażnicy miejscy sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych

2022-12-09 15:00:00 Straż Miejska Kalisz

W związku ze zbliżającymi się niskimi temperaturami i okresem zimowym strażnicy rozpoczęli wzmożoną kontrole miejsc bytowania osób bezdomnych na terenie naszego miasta.

SM Kalisz
SM Kalisz

Strażnicy podczas patroli kontrolują opuszczone budynki, piwnice, pustostany, śmietniki i węzły ciepłownicze informując jednocześnie bezdomnych o udaniu się do noclegowni i ogrzewalni, oraz o możliwości uzyskaniu tam pomocy. Za ich zgodą podczas interwencji często są tam przewożeni przez nasze patrole.

Bezdomnych coraz częściej można w tym okresie spotkać na korytarzach budynków i bloków mieszkalnych bo właśnie w tych miejscach najczęściej takie osoby próbują przetrwać zimne noce.

Jak co roku zwiększa się ilość interwencji zgłaszanych przez mieszkańców bloków i kamienic i w związku z tym zgłaszamy się z prośbą aby nie pozostawać obojętnym wobec takich osób. Prosimy o przekazywanie im informacji, że mogą otrzymać pomoc i udać się do noclegowni. Oczywiście fakt bytowania bądź przebywania osób bezdomnych można zawsze zgłaszać do naszej jednostki jak również na Policję.

Pomocy bezdomnym udzielają także:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ul. Graniczna 1

Noclegownia PCK ul. Dobrzecka 2

Schronisko im. Św. Brata Alberta ul. Warszawska 93A

Kaliski Dom Opieki Caritas ul. Stawiszyńska 20

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować