Społeczne

Strażacy szkolili się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy

2020-10-25 16:28:45 red za PSP Kalisz

W Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu 20 strażaków z kaliskiej komendy uczestniczyło w szkoleniu z podnoszącym umiejętności jazdy.

fot. KM PSP Kalisz, WORD Kalisz
fot. KM PSP Kalisz, WORD Kalisz

Strażacy doskonalili swoje umiejętności za kierownicą, zapoznali się z reakcją samochodu w różnych warunkach atmosferycznych, które mogą spotkać na drodze. Warunki drogowe były symulowane na płycie poślizgowej bądź szarpaku.

- Strażacy mogli doświadczyć, jak pojazd się zachowuje podczas manewrów skrętu szosowego, manewrowego, awaryjnego, omijania przeszkody z hamowaniem przy włączonym ABS i bez wykorzystania systemu ABS, hamowania awaryjnego na prostej czy na łuku, a także zapoznać się z zjawiskiem utraty przyczepności kół, czy nadsterownością oraz podsterownością pojazdu – przekazuje mł. bryg. mgr Radosław Marek.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ