Społeczne

Strażacy ćwiczyli na terenie firmy ADECON

2021-06-24 14:00:00 red za PSP Kalisz/st. sekc. Jakub Pietrzak

22 czerwca na terenie firmy Adecon w miejscowości Dębę odbyły się ćwiczenia jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Zdjęcia: st. sekc. Jakub Pietrzak, mł. kpt. Szymon Zieliński
Zdjęcia: st. sekc. Jakub Pietrzak, mł. kpt. Szymon Zieliński

- Konieczność przeprowadzenia ćwiczeń w tym miejscu była podyktowana tym, iż jest to Zakład Zwiększonego Ryzyka – informuje st. sekc. Jakub Pietrzak.

Scenariusz ćwiczeń zakładał pożar hali magazynowej, z której nie ewakuował się jeden z pracowników. - Na miejsce prócz zastępów z JRG 1 i 2, pobliskiej jednostki OSP Skarszew przybył również Pluton Gaśniczy „Kalisz” składający się z jednostek: OSP Kalisz-Lis, OSP Kalisz-Dobrzec, OSP Pólko, którego głównym zadaniem było zbudowanie magistrali zasilania wodnego z zewnętrznego zbiornika ppoż. znajdującego się na terenie zakładu – tłumaczy st. sekc. Jakub Pietrzak - Podczas ćwiczeń podano kilka prądów gaśniczych, a rota wyposażona w sprzęt Ochrony Układu Oddechowego ewakuowała osobę poszkodowaną na zewnątrz udzielając jej Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Realności ćwiczeniom dodawało zadymienie części hali z urządzenia do wytwarzania dymu – dodaje.

Po zakończonych ćwiczeniach strażacy zostali oprowadzeni po obiektach znajdujących się na terenie zakładu przez przedstawiciela firmy Adecon.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ