Społeczne

Straż Miejska wybrała dostawcę rowerów elektrycznych

2022-08-08 14:00:00 red

Ponad 55 tysięcy złotych będą kosztowały cztery rowery elektryczne wraz z wyposażeniem, które trafią do Straży Miejskiej Kalisza.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

O chęci zakupu przez Straż Miejską Kalisza czterech pisaliśmy TUTAJ

Zakup rowerów elektrycznych wraz z wyposażeniem odbywał się bez stosowania ustawy „Prawo zamówień publicznych”, gdyż łączna suma wydatkowania środków publicznych nie przekraczała równowartości kwoty 130.000zł netto. W takim przypadku zamawiający był zobligowany do przestrzegania obowiązującego regulaminu udzielania zamówień na dostawy, usługi oraz roboty budowlane o wartości nieprzekraczającej równowartości kwoty 130 000zł netto.

- „Zakup rowerów elektrycznych warz z dodatkowym wyposażeniem do patrolowania terenów zielonych i rekreacyjnych dla Straży Miejskiej Kalisza” obejmował zakup 4 rowerów elektrycznych wraz akcesoriami w postaci kasków i zabezpieczeń, którego szacunkową wartość zamówienia określono na poziomie 58.386,20zł brutto – informuje Mateusz Suliga komendant Straży Miejskiej Kalisza.

Na zapytanie ofertowe odpowiedziały dwie firmy. Na początku sierpnia zdecydowano o wyborze oferty - Na zaproszenia odpowiedziały dwa podmioty gospodarcze: firma Bikee.pl sp. z o.o. z/s w Poznaniu oraz Rowerowy Młyn Serwis w Kaliszu. Oferta firmy Bikee.pl obejmowała dostarczenie dwóch modeli rowerów marki Winora Yucatan Wave 8 oraz dwóch modeli Haibike Trekking Man 5.0 wraz z pozostałymi akcesoriami za łączną kwotę 55.372,00 zł brutto. Oferta firmy Rowerowy Młyn Serwis w Kaliszu obejmowała dostarczenie czterech rowerów marki Barton Jack Plus wraz z pozostałymi akcesoriami za łączną kwotę 35.200,00 zł brutto – informuje Calisia.pl komendant Mateusz Suliga.

Jednak w tym wypadku nie wybrano tańszej oferty - Członkowie komisji odrzucili ofertę firmy Rowerowy Młyn Serwis w Kaliszu, gdyż nie spełniała ona kryteriów określonych w opisie zamówienia, w tym istotnego punktu jaki dotyczył umiejscowienia silnika elektrycznego, który w proponowanych modelach rowerów znajdował się w tylnej piaście koła - tłumaczy komendant SMK.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować