Strajk Kobiet w Kaliszu - "No to JAZDA!". Samochody zablokowały ulice! [Zdjęcia, wideo]

2020-11-06 20:10:50 red

Kolejny raz samochody zablokowały ulice Kalisza. W piątek, 6 listopada o 17.30 uczestnicy protestu spotkali się na parkingu starego Tesco, gdzie przyjechali samochodami przez całe miasto. Było głośno, tłoczno i ze sporymi utrudnieniami w ruchu - bo o to przecież chodziło.

fot. MW
fot. MW

Uczestnicy przejechali z parkingu pod "Starym Tesco" Aleją Wojska Polskiego do ul. Majkowskiej, później ul. 3 Maja na pl. Kilińskiego i do centrum miasta - ul. Sukienniczą, Aleją Wolności, Ułańską do Rogatki, następnie ul. Górnośląską i Podmiejską do Alei Wojska Polskiego pod Tesco.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali kaliscy policjanci. 

Współorganizatorka protestu Monika Mierzejewska:

 

Protesty to pokłosie decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dotyczące aborcji przeprowadzanej w przypadku podejrzenia choroby dziecka lub jego upośledzenia. Wniosek o uznanie ich za niezgodne z prawem złożyła do TK grupa 119 posłów PiS, Konfederacji oraz Kukiz'15. Wyrok zapadł większością głosów sędziów TK co w wielu miastach w Polsce zmobilizowało tłumy kobiet i mężczyzn do wyjścia na ulice.

 

Protesty odbyły się już w Kaliszu w piątek 23 października - #PiekłoKobiet - do ogólnopolskich protestów przyłączają się Kaliszanie ,

24 października - "Spacerowali" ulicą Zamkową, aby zamanifestować przed kaliską siedzibą PiS. W niedzielę "spacer" pod ratuszem. 

25 października - "...twój rząd obalą kobiety" - to jedno z łagodniejszych haseł, które krzyczeli wkurzeni Kaliszanie

26 października - #PiekłoKobiet - Kaliszanie wyszli na ulice i poszli pod Kurię [zdjęcia, wideo]

27 października - Gdzie jest Prezydent? Skandowali uczestnicy #StrajkKobietKalisz pod ratuszem

29 października - Setki aut zablokowały kaliskie ulice! Nie obyło się bez incydentu [zdjęcia, wideo]

31 października - "To jest Wasza walka. Nie ustawajcie!" - kwiaty pod pomnikiem, znicze na Zamkowej [zdjęcia, wideo]

2 listopada - Kolejna mobilizacja w Kaliszu! "Nie damy się stłamsić" [zdjęcia, wideo]

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ