Motoryzacja

Stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

2019-07-18 20:00:00 Marcin Woźniak

Tylko jednego dnia kaliscy policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym jechali ponad 100 km/h. Chyba jeszcze nie wszyscy uczestnicy ruchu drogowego zdają sobie sprawę, że brawura za kierownicą oraz nadmierna prędkość, to główne przyczyny tragedii na drogach.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Jak niebezpieczna może okazać się brawura za kierownicą policjanci przekonują się niemal codziennie, podczas obsługi zdarzeń drogowych na terenie miasta i powiatu kaliskiego. - Bagatelizowanie przepisów związanych z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym, to rażąca nieodpowiedzialność kierowców, którzy swoim lekkomyślnym zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego policjanci z drogówki wiele uwagi poświęcają właśnie na dyscyplinowanie kierowców, którzy nie stosują się do wspomnianych przepisów – podaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik prasowy KMP w Kaliszu.

Dzięki nowoczesnym urządzeniom w jakie policjanci są doposażani, dyscyplinowanie piratów drogowych jest o wiele skuteczniejsze. Przekonało się o tym dwóch kierowców, którzy w środę rażąco przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym.

- Pierwszy z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Żelazków. 22-latek siedzący za kierownicą peugeota jechał 106 km/h w miejscu, gdzie prędkość została ograniczona do 50 km/h. Drugim z lekkomyślnych kierowców zatrzymanych tego dnia do kontroli drogowej, była 21-letnia mieszkanka powiatu konińskiego. Kierująca jechała w obszarze zabudowanym z prędkością 103km/h - podaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli na kierujących mandaty oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcom zatrzymano dokumenty prawa jazdy. Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ