Usługi

Straciłeś pracę? Nie jesteś zadowolony z wynagrodzenia? Podpowiadamy, gdzie dorobić lub znaleźć zlecenia

2021-07-07 11:55:09 reklama@calisia.pl

Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko, co robiłem, to była przyjemność - tak twierdził Thomas Edison, jeden z największych wynalazców na świecie. Czy zatem istnieje praca idealna? Tak, jeżeli robimy to, co kochamy! Co więcej, niepotrzebne jest wieloletnie doświadczenie, by z dnia na dzień zmienić zawód lub zdobyć dodatkowe zajęcie i dzięki temu dojść do naprawdę wysokich zarobków. Jak to zrobić i gdzie szukać pracy?

Dlaczego warto podjąć pracę jako opiekun seniora zagranicą?
Dlaczego warto podjąć pracę jako opiekun seniora zagranicą?

Zmiana pracy to ryzyko, ale i możliwość odmiany swojego życia

Niska wypłata, “trudny” szef, nieprzyjemna atmosfera, brak możliwości rozwoju, czy nadmiar obowiązków to powody, dla których należy pomyśleć o nowej pracy. Nie mówiąc już o sytuacji, kiedy to pracodawca wręcza wypowiedzenie. Pozostaje poszukiwanie nowej firmy lub działalność na własny rachunek. Jest też trzecia opcja, czyli praca dorywcza. Dla osób bez pracy to pierwszy krok do zmiany fachu, a dla pracujących, lecz nieusatysfakcjonowanych - możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy.

Praca jako opiekunka osób starszych

Popularnym zawodem zwłaszcza wśród kobiet w wieku 40+ jest opieka nad seniorami. W kraju stawka wynosi od ok. 15 zł za godzinę, a w przypadku nagłego wezwania nawet ok. 50 zł (w dni świąteczne). Pracując na stałe w zawodzie opiekunki, można liczyć na ok. 2500-3000 tys. zł w dużych miastach. Jednak wraz ze zdobywanym doświadczeniem i wiedzą (odbycie kursu dla opiekuna osób starszych), jest możliwość coraz to wyższych zarobków. Ponadto nadal  za granicą jest duże zapotrzebowanie na pracę opiekunek. W tym przypadku pracodawcy oferują ok. 1500-2600 euro miesięcznie. Oczywiście nie jest to praca dla każdego. Ważna jest empatia i cierpliwość, a także m.in. wiedza z zakresu pielęgnacji oraz rozpoznawania symptomów niektórych chorób (np. Alzheimera) i umiejętność aktywizacji seniora.

Praca jako niania

Inną opcją dodatkowego zarobku jest opieka nad dziećmi. Ważne jest doświadczenie, więc na takie rozwiązanie mogą się zdecydować panie, które już “odchowały” swoje dzieci lub są/były zawodowymi przedszkolankami. Osoba, która wie, jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami, a zarazem, jak urozmaicić czas spędzony z dziećmi, to prawdziwy skarb dla rodziców poszukujących opiekunki. Stała stawka w tym zawodzie to ok. 15-20 zł za godzinę opieki. 

Kochasz zwierzęta? Praca petsittera jest dla Ciebie!

Odpowiedzialność i miłość do zwierząt to z kolei przesłanki ku temu, by wybrać pracę petsittera. Można zacząć od opieki nad psem sąsiadów, którzy wyjeżdżają na wakacje i wykorzystać zdobyte doświadczenie później. Obecnie w dużych miastach wzrasta zapotrzebowanie na tego typu usługi. Praca opiekuna polega na karmieniu i pojeniu oraz wyprowadzaniu psa na spacer, sprzątaniu po nim i organizowaniu zabaw. Czasami właściciel może poprosić o wizytę u weterynarza czy podanie leków. Doświadczeni petsitterzy potrafią opiekować się kilkoma psami na raz (dobierają grupę pod względem usposobienia). Spacer z jednym pieskiem to zarobek w wysokości od 40 zł nawet do 120 zł (w zależności od wielkości psa i długości spaceru), a godzinna opieka według portali rekrutacyjnych wynosi ok. 20 zł. 

Poszukiwana osoba sprzątająca

Natłok obowiązków i brak czas sprawia też, że brakuje rąk do sprzątania. Stawka godzinowa dla pomocy domowej w przypadku bezpośredniego zatrudnienia wynosi ok. 20 zł, natomiast jednorazowe sprzątanie całego mieszkania/domu w zależności od jego metrażu i lokalizacji to wynagrodzenie w wysokości od ok. 120 do 400 zł. 

Gdzie szukać dobrej pracy? 

W internecie jest sporo ofert pracy w tych zawodach, ale najczęściej ogłaszają się agencje lub konkretne firmy. Inaczej jest w przypadku platformy helphoo, która bezpośrednio łączy zleceniodawców ze zleceniobiorcami. Założenie jest proste i satysfakcjonujące dla obydwu stron. 

Jeżeli szukamy pracy, wystarczy zarejestrować się, opisać swoje usługi oraz doświadczenie. Przyszły pracodawca kontaktuje się z wybraną osobą i po omówieniu szczegółów zlecenia, rozpoczyna się współpraca. Co ważne, żadna agencja nie pośredniczy w tych rozmowach i nikt nie pobiera za to prowizji - korzysta więc zarówno pracownik, jak i zleceniodawca. Kolejna korzyść dla zleceniobiorcy jest taka, że to on sam jest sobie “szefem” i organizuje swój dzień/tydzień/miesiąc pracy. Natomiast dla zleceniodawców przydatne jest to, iż na helphoo wystawiane są referencje, więc jest stuprocentowa szansa na znalezienie doświadczonej i sprawdzonej osoby. Wystarczy kilka kliknięć na telefonie (strona helphoo) oraz krótka wymiana wiadomości, by znaleźć wymarzoną dodatkową pracę lub pracownika!

Adres strony: https://helphoo.com/pl/

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Te artykuły mogą cię zainteresować