Stop wycince drzew! Jutro protest na Plantach

2019-06-11 12:30:00 red.

Podczas ostatniego spaceru na Plantach, które czeka rewitalizacja, kaliszanie wyrazili swoje niezadowolenie z planowanej wycinki 70 drzew. Znawcy tych roślin twierdzą, że w ramach projektu będą wycięte te zdrowe, które nie zagrażają bezpieczeństwu. Kaliszanie postanowili zorganizować protest.

fot. www.kalisz.pl
fot. www.kalisz.pl

Wszyscy przeciwni wycince drzew na Plantach zgromadzą się 12 czerwca, o godzinie 19:00 pod pomnikiem Adama Asnyka, by zaprotestować przeciwko obecnemu projektowi i planom miasta dotyczących rewitalizacji Plant.

6 czerwca na plantach miejskich odbyło się spotkanie „Spacer po Plantach – zobacz co zmienimy”. Podczas wspólnej przechadzki urzędnicy wraz z projektantem mieli opowiedzieć i pokazać, co zmieni się podczas planowanej rewaloryzacji. Po spotkaniu mieszkańcy, mówiąc delikatnie, mieli mieszane uczucia…

Projekt firmy TRANS-GAJ s.c. z Konina zakłada wycięcie kilkudziesięciu drzew oraz nasadzanie nowych – Jestem rozgoryczony, jeszcze kilka dni temu byłem z radną Barbarą Oliwiecką w Wydziale Rozwoju i zapewniano nas, że żadnemu drzewu poza chorymi, nic się nie stanie. Na tym strasznym spacerze pokazywano nam całe grupy drzew izolujących planty od ulicy z informacją, że przeznaczono je do wycinki – komentował środowy spacer Maciej Błachowicz.

Na spotkaniu obecny był również arborysta („chirurg drzew”) Leszek Kwiasowski, który wskazywał, że większość wycinek jest niepotrzebna – Drzewa, które pokazywał projektant do usunięcia według mnie nie stwarzają zagrożenia. Zostały wyznaczone do usunięcia z tego powodu, że przeszkadzają i są teoretycznie gatunkami inwazyjnymi. Zgodzę się z hasłem, że Robinia Akacjowa, czy Klon Jesionolistny są gatunkami inwazyjnymi, ale nie w miastach. Robinia nam nie wypiera na Plantach innych gatunków – mówił Leszek Kwiasowski

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ