Społeczne

STOP PRZEMOCY #reagujemy – akcja Polski 2050

2021-11-25 14:30:00 red

W związku z przypadającym 25 listopada Międzynarodowym Dniem Eliminacji Przemocy wobec Kobiet działacze stowarzyszenia i partii Polska 2050 robią akcję wsparcia ofiar i sprzeciwu wobec przemocy domowej. Polega ona na robieniu sobie zdjęć z kartką, na której jest napis "STOP PRZEMOCY #reagujemy" i przesyłania przez media społecznościowe do stowarzyszenia.

fot. MW
fot. MW

- Dziś przypada Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet – przypomina Mariusz Drzewiecki, przewodniczący stowarzyszenia Polska 2050 - Jest kilka rodzajów przemocy, fizyczna, psychiczna, ekonomiczna, seksualna. Często ofiarom przemocy trudno zgłosić się po pomoc profesjonalną. Zachęcam wszystkie kobiety i mężczyzn, bo ta kwestia dotyka też mężczyzn, żeby szukali takiej pomocy, aby pomóc sobie i bliskim. Nie bądźmy bierni. Nadal tematem tabu jest przemoc seksualna. Reagujmy jeśli widzimy, że komuś dzieje się krzywda – dodaje Aldona Sadowska instruktor terapii uzależnień.

Według wchodzącego Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2022-2025 wynika, że mamy do czynienia z rażącym wzrostem zgłoszeń. Od początku roku do czerwca było już 135 zgłoszeń, które zakończyły się założeniem niebieskiej karty, było już 1199 interwencji związanych z przemocą w rodzinie. - Tendencja jest wzrostowa, co powinno nam wszystkim zwrócić uwagę, że ten problem jest coraz częstszy i coraz bardziej się powtarza. Niepokojące jest to, że na podstawie zmiany ustawy o policji jest możliwość nakazania opuszczenia sprawcy miejsca zamieszkania. Ten przepis był stosowany dwa razy – informuje Magdalena Walczak radna Polska 2050 - Miasto na miarę swoich możliwości stara się robić co może, ale powinna być zwiększona aktywność organizacji pozarządowych w tym zakresie – dodaje.

Radni oraz działacze stowarzyszenia oraz partii Polska 2050 aby zwrócić uwagę na ten problem organizuje akcję w mediach społecznościowych - Robimy akcję wsparcia ofiar i sprzeciwu wobec przemocy domowej – mówi Mariusz Drzewiecki - Polega ona na robieniu sobie zdjęć z kartką, na której jest napis STOP PRZEMOCY #reagujemy i wysłanie do nas przez media społecznościowe lub na maila kalisz.polska2050@gmail.com jako akt solidarności – dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ