Społeczne

Stefan Kłobucki przechodzi na emeryturę

2020-05-29 15:10:07 red za UM Kalisz/Katarzyna Ciupek

Wieloletni sekretarz miasta Stefan Kłobucki przechodzi na emeryturę. Za pracę w Urzędzie i na rzecz Miasta podziękował mu prezydent Krystian Kinastowski wraz z wiceprezydentami: Grzegorzem Kulawinkiem i Mateuszem Podsadnym.

fot. Magdalena Bartnik
fot. Magdalena Bartnik
Stefan Kłobucki jest zatrudniony w kaliskim magistracie od 1 marca 1980 r. Początkowo pracował na stanowisku kierownika Biura Miejskiej Rady Narodowej Urzędu Miejskiego w Kaliszu. We wrześniu 1990 r. został naczelnikiem Biura Rady Miejskiej, a 21 marca 1995 roku objął stanowisko sekretarza miasta Kalisza. W swojej karierze zawodowej współpracował z siedmioma prezydentami miasta.

- Pana Stefana Kłobuckiego cechuje ogromny profesjonalizm, dlatego doceniam współpracę z nim i uważam, że każdy z prezydentów mógł liczyć na ogromną wiedzę i doświadczenie, a przez to wsparcie pana sekretarza - powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Stefan Kłobucki uczestniczył m. in. w tworzeniu kaliskiego samorządu, przygotowywaniu statutu miasta Kalisza, czy posiedzenia Rady Miejskiej przed 30 laty.

Przy pomocy sekretarza prezydent kieruje urzędem, sekretarzowi może powierzyć prowadzenie określonych spraw miasta. Zakres zadań wykonywanych na tym stanowisku jest bardzo obszerny i wymaga dużej wiedzy i znajomości przepisów prawa.

Teraz Stefana Kłobuckiego czeka zasłużony odpoczynek i realizacja osobistych planów.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ