Polityka

Starosta kaliski Krzysztof Nosal kandyduje do Sejmu z silnym wsparciem Marszałka Krzysztofa Grabowskiego

2023-09-16 19:30:00 redakcja@calisia.pl

W sobotnie południe, pod Starostwem Powiatowym w Kaliszu Marszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski przedstawił i zarekomendował obecnego starostę Powiatu Kaliskiego Krzysztofa Nosala jako silnego i godnego zaufania kandydata Trzeciej Drogi i PSL do Parlamentu. Krzysztof Nosal chce przenieść ducha współpracy na poziom parlamentarny.

PSL / Trzecia Droga - konferencja Prasowa 16.09.2023r. / fot.Calisia.pl
PSL / Trzecia Droga - konferencja Prasowa 16.09.2023r. / fot.Calisia.pl

Nasi kandydaci startują z Komitetu Koalicyjnego Trzecia Droga 20250 i PSL . Wśród kandydatów na 24 osobowej liście jest jeden reprezentujący Powiat Kaliski - Starosta Krzysztof Nosal. Jestem pewien, że Starosta Krzysztof Nosal będzie godnie reprezentował Powiat Kaliski i całą Południową Wielkopolskę w polskim Parlamencie - z olbrzymim doświadczeniem 17 lat . Idziemy w tej kampanii pod hasłem "Dość kłótni - do przodu".  Dość tych afer, które co chwile wybuchają (...) tych wszystkich, którzy za tym stoją trzeba odsunąć od władzy. Do Parlamentu trzeba wprowadzić osoby, które przede wszystkim będą nas godnie reprezentowały, będą pracowały merytorycznie i przede wszystkim naprawiały to, co przez ostatnie lata zostało popsute - powiedział wicemarszałek Krzysztof Grabowski.  Zarząd  ma bardzo dobrego kandydata i  jako Marszałek Województwa proszę abyście Państwo oddali głos na Pana Starostę Nosala bo to będzie dobrze zainwestowany głos - przekonuje Marszałek Grabowski. 

 

Współpraca równa się sukces, współpraca z Samorządem Województwa, z administracją rządową - mówił  Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Chciałbym przenieść ducha współpracy i koordynowania działań na poziom parlamentarny, bo tego dzisiaj brakuje - mówił kandydat Trzeciej Drogi i PSL. Wiem też, co nie chodzi w samorządzie - wystarczy niewiele zmienić przepisy, aby je uściślić i ujednolicić.  Moim zadaniem byłaby koordynacja działań, by wszyscy wzajemnie się wspierali - dodał Nosal.

Krzysztof Nosal przykłada też bardzo duża wagę do edukacji młodych pokoleń. Jak nie poradzimy sobie z edukacją, nie wykształcimy młodych pokoleń (…) to trudno, żeby był dobry rozwój - mówił podczas konferencji. 

Podczas spotkania przed Starostwem Powiatowym zabrał także głos Prezes Forum Młodych  Ludowców -  Mateusz Adamek.

- Trzecia Droga jest dla ludzi młodych, chce o nas zadbać, chce zadbać o nasze rodziny. W naszym środowisku  jest wielu przedsiębiorców, którzy nie chcą pomocy, ale chcą, aby im nie przeszkadzano. Trzecia Droga chce wprowadzić dobrowolny ZUS dla mikroprzedsiębiorstw, które są w tarapatach finansowych i chce uprościć podatki.  Chcemy też zadbać o rodziny, o dzieci i ich edukację, by miały bufor bezpieczeństwa. 6% PKB na edukacje - to nasz postulat,  ponieważ na 785 uczniów przypada jeden psycholog w szkole. 

 

 

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować