Stanisław Paraczyński złożył mandat radnego

2019-06-03 09:26:00 red za Samorządny Kalisz

Wieloletni radny, społecznik, właściciel jednej z najstarszych w Kaliszu piekarni, inicjator setek akcji społecznych i charytatywnych oddał swój mandat Radnego. O tym kto zajmie jego miejsce dowiemy się wkrótce.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Stanisław Paraczyński związany jest z samorządem kaliskim od 20 lat. Jest wieloletnim radnym, współzałożycielem Stowarzyszenia Pomocy Rodzinie „Bank Chleba”, znakomitym przedsiębiorcą i piekarzem w Piekarni Stanisław Paraczyński & Mirosława Paraczyńska, którą znają tysiące kaliszan.

77- letni były już radny jest inicjatorem wielu akcji społecznych i charytatywnych. To on był jednym z pomysłodawców imprezy sportowej Bieg Piastowski, to dzięki niemu mamy jarmarki i festyny dla dzieci na kaliskim Zawodziu czy Biesiady Piastowskie.

Radny Paraczyński został ponownie wybrany przez kaliszan do reprezentowania ich głosu w Radzie Miasta Kalisza w ostatnich wyborach z Komitetu Wszystko i Samorządny wspólnie dla Kalisza. A w wyborach 2014 roku jako jedyny z tego środowiska zdołał zdobyć mandat i w tych trudnych warunkach przez 4 lata w pojedynkę sumiennie reprezentował w RMK Stowarzyszenie Samorządny Kalisz.

- Dziś nasze Stowarzyszenie i nasi koledzy ze Stowarzyszenia Wszystko dla Kalisza mają dużo większą drużynę w Radzie, Pan Stanisław może teraz poświęcić czas na walkę o zdrowie. W tej walce nigdy nie zostanie sam. Jesteśmy z nim i nadal będziemy od niego czerpać wiedzę, siłę do budowy lepszego Kalisza – czytamy w oświadczeniu Stowarzyszenia Samorządny Kalisz – Panie Stanisławie, Szanowny Kolego, Przyjacielu, życzymy zdrowia i dziękujemy za rzetelną i sumienną pracę – czytamy dalej.

Miejsce w radzie po Stanisławie Paraczyńskim zajmie kolejna osoba z najlepszym wynikiem wyborczym z Komitetu Wszystko i Samorządny wspólnie dla Kalisza. Będzie to Ewa Witczak lub Tomasz Bezen – o tym zdecyduje PKW.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ