Stan kryzysowy w powiecie kaliskim. Włodarze apelują o oszczędzanie wody!

2019-06-13 10:50:00 BK

Panujące od wielu dni ponad 30-stopniowe upały zbierają kolejne żniwo. Oprócz awarii prądu, w poszczególnych gminach powiatu kaliskiego jest problem z wodą. Wójtowie apelują do mieszkańców by oszczędzać wodę i używać jej tylko do niezbędnych celów.

Apel do gminy Brzeziny wystosował wójt Marek Cieślarczyk – prosimy o racjonalne korzystanie z wody szczególnie w godzinach od 15:00 do 22:00 i nie podlewanie ogródków, trawników, mycia samochodów itp.

Podobny apel wystosował Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Stawiszynie Ireneusz Stachurski – W związku z narastającą falą upałów oraz związanym z tym znaczącym wzrostem zużycia wody, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Stawiszynie ponownie zwraca się z prośbą o wykorzystywanie wody pobieranej z publicznej sieci wodociągowej wyłącznie do celów socjalno-bytowych. Ograniczenie zużycia wody pozwoli zachować odpowiednie ciśnienie wody w sieci oraz nie spowoduje przerw w jej dostawie.

ZGKiM w Koźminku uwagi na okresowe niedobory wody w sieci, wprowadza zakaz podlewania ogrodów, upraw rolnych oraz napełniania basenów na terenie gminy Koźminek. Podobna sytuacja jest też w gminach Godziesze Wielkie i Szczytniki.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ