Sport

Srebro Stawireja. Pięściarz Ziętek Team wicemistrzem Polski seniorów w boksie!

2019-12-02 20:50:12 www.kalisz.pl

Z tytułem wicemistrza Polski seniorów w boksie wrócił z turnieju w Opolu Aleksander Stawirej. Pięściarz KS Ziętek Team Kalisz wprawdzie przegrał walkę finałową, ale werdykt sędziów nie byli jednomyślny.

fot. KS Ziętek Team
fot. KS Ziętek Team

Podopieczny Mariusza Ziętka rywalizował w kategorii superciężkiej (+91 kg). Nim wkroczył na ring, by stoczyć walkę finałową, pokonał trzech innych rywali. Między innymi Damiana Knybę, biorąc tym samym odwet za przegraną w pojedynku o złoty medal tegorocznych młodzieżowych mistrzostw kraju. Rywalizację na poziomie seniorskim zawodnik KS Ziętek Team również zakończył na drugim stopniu podium, a na jego drodze po historyczny dla Kalisza tytuł stanął reprezentant Concordii Knurów - 20-letni Oskar Safarian.

Finałowy pojedynek, niezwykle zacięty, w pełni zasłużył na miano mistrzowskiego starcia.  Aktywniejszy w ringu kaliszanin pewnie i zdecydowanie częściej mierzył w swojego rywala, ale niestety nie wszystkie ciosy trafiały do celu. A że przeciwnik nie pozostawał mu dłużny, stąd też i sędziowie nie byli jednomyślni w końcowej ocenie finałowego pojedynku. Ostatecznie wskazali na wygraną zawodnika Concordii 3-2 (28:29, 29:28, 28:29, 29:28, 28:29).

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ