Sprawdź jakie jest powietrze w centrum

2019-03-26 11:32:00 red za UM Kalisz/Juliusz Kowalczyk

Urząd Miasta pilotażowo zamontował jeden czujnik jakości powietrza w samym centrum Kalisza. Znajduje się on na jednym z okien ratusza. Już teraz dane z czujnika można sprawdzać za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej Miasta Kalisza.

fot. UM Kalisz/Juliusz Kowalczyk
fot. UM Kalisz/Juliusz Kowalczyk

Dzięki urządzeniu, za pośrednictwem strony www.map.airly.eu można sprawdzić aktualne stężenie pyłów: PM 10, PM2,5 oraz PM1 w śródmieściu. Czujnik daje też informacje dotyczące temperatury i wilgotności powietrza oraz ciśnienia atmosferycznego. Dla mieszkańców centrum to doskonałe źródło danych o aktualnie panujących warunkach w pobliżu ich domów.

- Podnoszenie świadomości kaliszan na temat jakości powietrza traktujemy bardzo poważnie. Dlatego chcieliśmy udostępnić mieszkańcom śródmieścia aktualne informacje na ten temat. Ale pójdziemy też dalej. Zamierzamy przeprowadzić akcję edukacyjną, organizować prelekcje dotyczące ochrony jakości powietrza – informuje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek, w którego oknach gabinetu zamontowano czujnik.

Decyzję o montażu urządzenia wiceprezydent podjął podczas piątkowego spotkania z przedstawicielami firmy Airly, zajmującej się monitorowaniem jakości powietrza. Włodarz miasta nie wykluczył, że kolejne czujniki pojawią się w innych częściach miasta. Wszystko, żeby podnosić społeczną świadomość na temat tego, jak ważne dla jakości naszego życia jest czyste powietrze.

A już dzisiaj można sprawdzić dane ze wszystkich czujników, które firma Airly zamontowała w Kaliszu. Obecnie, łącznie z tym z ratusza, w naszym mieście działają trzy takie urządzenia. Dane z nich dostępne są na https://www.kalisz.pl/dla-mieszkanca/powietrze/dane-pomiarowe.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ