Kultura

Spotkanie z Grażyną Barszczewską w Komoda Club

2019-10-10 12:00:00 BK

9 października w Komoda Club odbyło się spotkanie z Grażyną Barszczewską, słynną polską aktorka filmową i teatralną, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kaliszu.

fot. Marcin Galant
fot. Marcin Galant

Znakomita aktorka Grażyna Barszczewska i znany już kaliskiej publiczności pisarz Grzegorz Ćwiertniewicz – autor książki „Amantka z pieprzem" - byli gośćmi Klubu Komoda.

Grażyna Barszczewska -polska aktorka filmowa, teatralna, telewizyjna, radiowa oraz kabaretowa, reżyserka teatralna i piosenkarka.

W 1970 ukończyła PWST w Krakowie (wcześniej relegowano ją ze szkoły warszawskiej). Posiada wykształcenie muzyczne.

W 1970 roku, tuż po ukończeniu nauki w szkole teatralnej, zadebiutowała w Czajce A. Czechowa na scenie Teatru Ludowego w Nowej Hucie, w którym pracowała do 1972. Następnie przeniosła się do Warszawy, gdzie w latach 1972-1983 występowała na scenie Teatru Ateneum. Od 1983 należy do zespołu Teatru Polskiego w Warszawie. W latach 1995-1997 występowała w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu. Występowała w kabarecie Dudek Edwarda Dziewońskiego.

Grzegorz Ćwiertniewicz jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego i recenzentem teatralnym. Współpracował z Nową Siłą Krytyczną Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie – www.e-teatr.pl, „Dziennikiem Teatralnym”, a także wortalem „Teatr dla Was”. Prowadzi blog społeczno-kulturalny w założonym przez Tomasza Lisa serwisie  natemat.pl. Publikuje m.in. w „Polonistyce”, „Teatrze”, „Kwartalniku Edukacyjnym”, „Dyrektorze Szkoły” i „Edukacji i Dialogu”.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ