Spotkanie autorskie z Andrzejem Tylczyńskim

2015-05-30 14:25:00 red.

Andrzej Tylczyński spotkał się z czytelnikami, by zapromować swoją nową książkę „Rok z poezją”. Autor jest długoletnim pracownikiem Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, pomysłodawcą m.in. La Strady i Kalendarium Polskiego.

fot. FELA
fot. FELA

Stowarzyszenie Promocji Sztuki „Łyżka Mleka” w Klubie Komoda zorganizowało wieczór autorski Andrzeja Tylczyńskiego promujący jego zbiór opowiadań pt. “Rok z poezją”.

Książka jest 2. tomem serii Biblioteka Łyżki Mleka. Jej fragmenty zinterpretowali Beata Wicenciak i Jerzy Szukalski, a rozmowę z autorem poprowadziła Aneta Kolańczyk i redaktor książki – Bogdan Zdanowicz.

“Rok z poezją” jest zbiorem filozoficznych opowiastek z pogranicza baśni lub onirycznych wędrówek w świat dzieciństwa, z którego autor m. in. zaczerpnął inspirację. Są one rozważaniem, czy warto dociekać, co kryje się za szczytami “Krystalicznych Gór” i nieustannym pytaniem “Kto jestem ja?”. Są odwiecznym sporem między pokusą poznania, a urokiem tajemnicy. Konstrukcja “Roku z poezją” opiera się na pytaniach i odpowiedziach zamkniętych w trzynastu rozmowach pisanych z Joanną Walczak, które spisane na zasadzie luźnej pogawędki lub gry psychologicznej szukają definicji poezji.

Spotkanie okrasiły piosenki z tekstami Andrzeja Tylczyńskiego w wykonaniu Katarzyny Majewskiej-Krzyżaniak i akompaniatora Martcho Laltcheva. Zaprezentowane zostały również prace graficzne Aleksandry Dunaj – autorki okładki tomu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować