Kultura

Spotkanie autorskie i promocja książki o dziejach Opatówka

2023-09-19 08:00:00 GBP w Opatówku

 „Z dziejów Opatówka  od czasów najdawniejszych do 1939 r.” autorstwa Jadwigi – Miluśkiej Stasiak, to najnowsza publikacja Kaliskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, która miała swoją promocję w minioną sobotę. Wydarzenie istotne dla lokalnej społeczności Opatówka, ważne dla Gminnej Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów w Opatówkui, ale szczególnie ważne dla samej autorki, gdyż wydanie i promocja książki były zwieńczeniem jej wieloletniej, cierpliwej pracy badawczej nad dziejami Opatówka.

Zdjęcia: Tomasz Potemkowski.
Zdjęcia: Tomasz Potemkowski.

W spotkaniu uczestniczyła ogromna liczba zainteresowanych, którzy z wypowiedzi Jadwigi Miluśkiej – Stasiak i ciekawej prezentacji, dowiedzieli się o początkach jej pasji do zgłębiania wiedzy o historii regionu, o sposobach gromadzenia informacji, częstych wyjazdach do archiwów w kraju i za granicą, osobach, które wspierały autorkę podczas jej poszukiwań i prac badawczych.

Książka liczy ponad 600 stron, jest bogato ilustrowana, zawiera obszerny indeks nazwisk i posiada entuzjastyczne recenzje naukowe. Obecny na spotkaniu prezes KTPN, redaktor tej doskonałej publikacji prof. Krzysztof Walczak podkreślił, że takiego obszernego opracowania naukowego dziejów z pewnością nie posiada żadne miasto wielkości Opatówka.

Autorka usłyszała wiele słów szczerego i zasłużonego uznania. Gratulacje składali: Sebastian Wardęcki burmistrz Gminy Opatówek, przedstawiciele Rady Miejskiej Gminy Opatówek z przewodniczącym Mariuszem Małoburskim, przedstawiciele Klubu Radnych „Społecznicy” Opatówek, reprezentanci różnych środowisk, instytucji i osoby prywatne. Z rąk przedstawicieli Rady Powiatu Kaliskiego z przewodniczącym Janem Adamem Kłyszem oraz Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala Jadwiga Miluśka – Stasiak otrzymała nadany Uchwałą Zarządu Powiatu Kaliskiego, tytuł honorowy „Osobowość Powiatu Kaliskiego” w roku 25 –lecia Powiatu Kaliskiego za działalność regionalną oraz promowanie lokalnej kultury, historii i tradycji. Nie mogło zabraknąć także podziękowań i gratulacji od zespołu biblioteki w Opatówku.

Organizator wydarzenia, Gminna Biblioteka Publiczna im. Braci Gillerów w Opatówku kieruje podziękowania także do wielu osób za szczerą współpracę i pomoc w gromadzeniu materiałów, wsparcie merytoryczne, rzeczowe oraz pomoc w organizacji wydarzenia, tutaj szczególnie wicedyrektor Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku Jolancie Golickiej i pracownikom muzeum.

Bibliotekarze zapraszają do lektury książki. Do wypożyczenia i kupienia w bibliotece w Opatówku.

 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować