Sport

Spore emocje w Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu! Podopieczni wzięli udział w Olimpiadzie [zdjęcia, wideo]

2022-06-23 10:30:00 BK

4 drużyny rywalizowały w 6 konkurencjach podczas II Olimpiady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu 22 czerwca. Emocji nie brakowało! 

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Wyścigi na wózkach, segregowanie kolorów, rzut piłką do tarczy, przelewanie wody, budowanie najwyższej wieży, nawlekanie koralików na czas - to konkurencje w jakich rywalizowali podopieczni Domu Pomocy Społecznej w ramach II Olimpiady. W Olimpiadzie wzięły udział 8 osobowe drużyny, składające się z 6 mieszkańców i 2 opiekunów. 

W wydarzeniu uczestniczyli Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza oraz wiceprezydent Mateusz Podsadny. Olimpiadę otworzył dyrektor DPS-u Marcin Ferenc.

Puchary i medale wręczał Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza. Po rywalizacjach odbyła się zabawa taneczna oraz grill. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować