Społeczne

Spłonęło 5 samochodów na parkingu depozytowym policji. Wszystko wskazuje na podpalenie!

2022-01-25 11:52:07 red

Umyślne podpalenie było przypuszczalnym powodem pożaru samochodów na parkingu depozytowym policji w miejscowości Zduny. Łącznie spłonęło 5 samochodów. Policja szuka sprawców.

zdjęcie ilustracyjne/fot. MW
zdjęcie ilustracyjne/fot. MW

Do zdarzenia doszło około godz. 4.30 we wtorek, 25 stycznia w miejscowości Zduny przy ul. Kościelnej - Na parkingu depozytowym doszło do podpalenia jednego pojazdu na skutek czego zajęły się cztery inne pojazdy – mówi kom. Witold Woźniak z Zespołu Prasowego KMP w Kaliszu – Były to pojazdy będące w naszej dyspozycji – dodaje.

- Na miejsce skierowaliśmy 5 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Po dojeździe na miejsce potwierdzono, że pożarem objętych jest 5 samochodów (4 osobowe i 1 typu kamper). Nasze działania polegały oczywiście na ugaszeniu tego pożaru, równocześnie podaliśmy prądy wody w obronie przyległej hali – mówi kpt. Szymon Zieliński rzecznik prasowy PSP w Kaliszu.

Na szczęście nie było osób poszkodowanych. Straty szacowane są na około 550 tysięcy złotych, a uratowane minie na milion złotych.

- Przypuszczalną przyczyną zdarzenia jest podpalenie – dodaje kpt. Szymon Zieliński – Wykonujemy czynności zmierzające do ustalenia tożsamości osoby bądź też osób, które mogły dokonać tego podpalenia oraz zatrzymania tych osób – informuje kom. Witold Woźniak.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ