Spektakle profilaktyczne

2012-09-21 08:08:00 Bartek za Sylwia Nowicka

W Ostrowskim Centrum Kultury w dniach 18 i 19 września odbyły się przedstawienia zachęcające rodziców do skierowania swoich dzieci na badania profilaktyczne układu moczowego. To już kolejna edycja takiego programu. Badania kierowane są do dzieci urodzonych w 2008 roku i mieszkających na terenie Ostrowa Wielkopolskiego, a także tych, które nie uczęszczają do przedszkoli.

Sylwia Nowicka
Sylwia Nowicka
Program dla rodziców jest bezpłatny, całość finansowana jest z budżetu miasta. Dzieci objęte programem zostały zaproszone wraz z Rodzicem do obejrzenia przedstawienia teatralnego o tematyce profilaktycznej. Przed spektaklem, który został wystawiony w OCK dla czterech grup maluchów, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak przedstawił założenia programu. Podkreślił, że każdy rodzic musi wyrazić zgodę na wzięcie udziału dziecka w badaniach.
- Profilaktyka od najmłodszych lat pozwala wykluczyć wiele chorób - powiedział Prezydent Jarosław Urbaniak po spektaklu w Ostrowskim Centrum Kultury. - Tegoroczny program badań profilaktycznych układu moczowego obejmuje wykonanie USG jamy brzusznej, a u chłopców USG moszny, badanie krwi z rozmazem, badanie moczu oraz konsultację lekarską. Zachęcam Państwa do udziału w programie. W założeniu chcemy przepadać ok. 770 dzieci. Jeśli zostanie wykryta jakakolwiek nieprawidłowość, dzieci zostaną skierowane na dalsze badania do specjalisty.
Po spektaklu każdy czterolatek otrzymał maskotkę. W przedszkolu natomiast maluchy otrzymają imienne zaproszenie z wyznaczoną datą na badania.
Badania profilaktyczne w ramach wczesnego wykrywania chorób układu moczowego rozpoczną się we wrześniu, a zakończą się w grudniu 2012 roku. Program realizuje wyłoniony w przetargu Specjalistyczny Zakład Opieki Medycznej "Familia Medica" przy ulicy Kościuszki 15.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować