Społeczne

Specjalistka w leczeniu najtrudniejszych chorób serca gościła w Kaliszu

2023-01-27 16:00:00 Iwona Cieślak

Prof. Janina Stępińska, znakomita kardiolożka, specjalistka w leczeniu najtrudniejszych chorób serca, członkini honorowa Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego była bohaterką kolejnego z cyklu Wieczorów Kobiet. Spotkanie zostało zorganizowane przez Kaliską Radę Kobiet.

zdjęcia: Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta
zdjęcia: Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta

Prof. dr hab. Janina Stępińska jest kardiolożką z wieloletnim stażem, twórczynią Kliniki Intensywnej Terapii Kardiologicznej Instytutu Kardiologii w Aninie, członkinią licznych europejskich towarzystw naukowych. Była pierwszą i dotąd jedyną kobietą stojącą na czele Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Na spotkaniu w Kaliszu mówiła o chorobach układu krążenia, profilaktyce i nowoczesnych metodach leczenia. A także o Kaliszu, z którym związana jest przez pracę naukową ojca - krytyka literackiego Tadeusza Drewnowskiego, literaturoznawcy, edytora twórczości Tadeusza Borowskiego i "Dzienników" Marii Dąbrowskiej. T. Drewnowski przez wiele lat współpracował z Kaliskim Towarzystwem Przyjaciół Nauk. W minionym roku prof. Janina Stępińska przekazała Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Asnyka księgozbiór ojca.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować