Kultura

Spacer "I Ogólnopolski Plener Rzeźby w Kaliszu"

2022-09-27 19:00:00 Multi.Art

To ostatni spacer z serii "Spacerowniki kaliskie". Spotkamy się już 8 października, aby pod wodzą Natalii Czarcińskiej porozmawiać o miejskich rzeźbach, które powstały w ramach I Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźby w Kaliszu w latach 70. XX wieku.

Multi.Art
Multi.Art
Spacer będzie tłumaczony na Polski Język Migowy. Ze względów organizacyjnych, prosimy o zgłoszenie się osób, którym tłumaczenie umożliwi wzięcie udziału w spacerze (e-mail: stowmultiart@gmail.com, tel. 603 244 640).
 
Kiedy? 8 października, godz. 16.00
Start: przy pomniku Adama Asnyka
 
Rzeźby miejskie są nieodłącznym elementem lokalnego krajobrazu Kalisza. Na szczególną uwagę zasługują te obiekty, które powstały w ramach I Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźby w Kaliszu. Nie tylko z uwagi na ich wysokie wartości estetyczne i nowoczesną formę, lecz także ze względu na kontekst historyczno-społeczny ich powstania czy model współpracy Miasta z artystami. Podczas spaceru chcemy opowiedzieć nie tylko o wątkach historycznych, ale także porozmawiać o odczuciach uczestników i uczestniczek względem rzeźb. Temat pozwoli także zrozumieć, czym jest i czym powinna być sztuka w przestrzeni publicznej.
 
Natalia Czarcińska – ur. 1985 w Kaliszu. Studiowała na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, obroniła dyplom z edukacji w zakresie sztuk plastycznych. Wykładała na macierzystej uczelni. Od 2014 roku jest pracowniczką dydaktyczną Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. W 2020 r. obroniła pracę doktorską pt. „Rama i an(t)yrama obrazu”.
Autorka wystaw i projektów artystycznych, w tym warsztatów kierowanych do różnych grup odbiorców. Współpracowała z Galerią Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, Galerią Miejską Arsenał w Poznaniu, Fundacją Malta. Współkuratorka w Galerii Szewska 16 afiliowanej przy Wydziale Malarstwa i Rysunku UAP oraz współorganizatorka interdyscyplinarnego festiwalu Multi Art Festival.
 
Projekt "Spacerowniki kaliskie" dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa. Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Kalisz.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować