Polityka

Sondażowe wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich! Minimalna różnica między kandydatami!

2020-07-12 21:00:26 red

Jak wynika z sondażu exit poll, w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 najlepszy wynik zdobył popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda zdobywając 50,40 proc. głosów. Jego kontrkandydat popierany przez Koalicję Obywatelską Rafał Trzaskowski uzyskał 49,60 proc. Na oficjalne wyniki trzeba będzie jednak poczekać. Zostaną one podane najprawdopodobniej w poniedziałek wieczorem.

źródła: profile facebookowe kandydatów
źródła: profile facebookowe kandydatów

Mimo sondażowych wyników exit poll nadal nie wiemy, kto zostanie prezydentem RP. Różnica między kandydatami jest minimalna i wynosi 0,8 proc. Błąd statystyczny w przeprowadzonym badaniu wynosi 2 proc.

Frekwencja wyborcza - według sondażu – wyniosła 68,9 proc.

Andrzej Duda – 50,4 proc.

Rafał Trzaskowski – 49,6 proc.

Teraz do Państwowej Komisji Wyborczej będą spływały informacje z obwodowych komisji.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ