SOKÓŁ KLECZEW 0: 2 -KP CALISIA

2011-02-19 17:08:13 kpcalisia

W rozegranym dziś (sobota) w Zduńskiej Woli spotkaniu sparingowym KP CALISIA pokonała lidera IV ligi SOKOŁA Kleczew 2 - 0.

Skład KP CALISIA: Ciesielski - Czech, Szyszka, Sowiński, Grabowski (Frąszczak 46') - Lis ( Kryszak 70'), Lisiecki (Janicki 46'), Gościniak - Świergiel (Kupczyk 46'), Żak (Stawiński 46'), Ciesielski (Lisiecki 75')
Bramki: Ciesielski - 72 min, Kupczyk - 74 min.
Mecz w pierwszej połowie nie był zbyt porywającym widowiskiem, gdyż piłkarze z Kleczewa umiejętnie się bronili, wyprowadzając groźne kontry. Jedna z takich akcji mogła skończyć się bramką. Akcję z prawej strony wykończył niecelnym strzałem nad bramką napastnik Sokoła. Wcześniej jednak Mateusz Szyszka głową powinien strzelić pierwszą bramkę, jednak piłka ześlizgnęła się po czapce naszego stopera i wyszła na aut. Z kolei po dobrym zagraniu Gościniaka, Błażej Ciesielski strzelił z 15 metrów, ale po palcach bramkarza piłka trafiła w słupek.
W drugiej połowie nastąpiło kilka zmian, co spowodowało zwiększenie siły ataku Calisii i wreszcie zobaczyliśmy bramki. W 73 minucie jedna z nielicznych w tej części gry akcji Sokoła, kończy się wyjściem Ciesielskiego do piłki. Szybko uruchomiona kontra kończy się podaniem na lewą stronę do Sowińskiego, który z pierwszej piłki zagrał w pole karne. Odbita przez obrońców piłka trafia do Ciesielskiego, który pewnym strzałem daje prowadzenie Calisii. Minęło kilka minut a strzelamy drugą bramkę. Ponownie doskonała wrzutka Sowińskiego, pięknym strzałem pokonuje bramkarza z Kleczewa. Druga połowa zdecydowanie pod dyktando Kaliszan, którzy momentami nie wypuszczali lidera IV ligi ze swojej połowy.
W meczu nie zagrali kontuzjowany Grzegorz Dziubek, oraz Marcin Ludwikowski i Łukasz Wiącek, którzy mieli ważne sprawy osobiste.
Kolejny mecz kontrolny nasz zespół zagra w Sieradzu, a przeciwnikiem będzie miejscowa Warta. Spotkanie odbędzie się w sobotę, o godz. 11.00