SOKÓŁ KLECZEW 0: 2 -KP CALISIA

2011-02-19 17:08:13 kpcalisia

W rozegranym dziś (sobota) w Zduńskiej Woli spotkaniu sparingowym KP CALISIA pokonała lidera IV ligi SOKOŁA Kleczew 2 - 0.

Skład KP CALISIA: Ciesielski - Czech, Szyszka, Sowiński, Grabowski (Frąszczak 46') - Lis ( Kryszak 70'), Lisiecki (Janicki 46'), Gościniak - Świergiel (Kupczyk 46'), Żak (Stawiński 46'), Ciesielski (Lisiecki 75')
Bramki: Ciesielski - 72 min, Kupczyk - 74 min.
Mecz w pierwszej połowie nie był zbyt porywającym widowiskiem, gdyż piłkarze z Kleczewa umiejętnie się bronili, wyprowadzając groźne kontry. Jedna z takich akcji mogła skończyć się bramką. Akcję z prawej strony wykończył niecelnym strzałem nad bramką napastnik Sokoła. Wcześniej jednak Mateusz Szyszka głową powinien strzelić pierwszą bramkę, jednak piłka ześlizgnęła się po czapce naszego stopera i wyszła na aut. Z kolei po dobrym zagraniu Gościniaka, Błażej Ciesielski strzelił z 15 metrów, ale po palcach bramkarza piłka trafiła w słupek.
W drugiej połowie nastąpiło kilka zmian, co spowodowało zwiększenie siły ataku Calisii i wreszcie zobaczyliśmy bramki. W 73 minucie jedna z nielicznych w tej części gry akcji Sokoła, kończy się wyjściem Ciesielskiego do piłki. Szybko uruchomiona kontra kończy się podaniem na lewą stronę do Sowińskiego, który z pierwszej piłki zagrał w pole karne. Odbita przez obrońców piłka trafia do Ciesielskiego, który pewnym strzałem daje prowadzenie Calisii. Minęło kilka minut a strzelamy drugą bramkę. Ponownie doskonała wrzutka Sowińskiego, pięknym strzałem pokonuje bramkarza z Kleczewa. Druga połowa zdecydowanie pod dyktando Kaliszan, którzy momentami nie wypuszczali lidera IV ligi ze swojej połowy.
W meczu nie zagrali kontuzjowany Grzegorz Dziubek, oraz Marcin Ludwikowski i Łukasz Wiącek, którzy mieli ważne sprawy osobiste.
Kolejny mecz kontrolny nasz zespół zagra w Sieradzu, a przeciwnikiem będzie miejscowa Warta. Spotkanie odbędzie się w sobotę, o godz. 11.00

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!