Sobotnie zmagania piłkarzy amatorów

2019-05-17 21:00:00 Paweł Olek

W najbliższą sobotę zostanie rozegrana 5. kolejka TravelShops Ligi Kaliskiej, tym razem na orliku przy ul. Granicznej. Do rywalizacji tradycyjnie przystąpi 10 drużyn, rozpisanych na 5 interesująco zapowiadających się spotkań. Poprzednia kolejka pokazała, że liga ta charakteryzuje się walką od pierwszej do ostatniej minuty meczu, a o wygranej często decyduje jeden gol przewagi.

O godzinie 14.00 od razu mecz kolejki – starcie 3. i 2. ekipy w aktualnej tabeli rozgrywek. AZP Poster Kalisz i Efekt Podzborów mierzą się ze sobą regularnie od 2012 roku. Pierwsze mecze były pod dyktando ekipy Podzborowa, ale ostatnio bilans wygląda korzystniej dla Posterowców. Kluczem dla AZP Poster do zdobycia punktów będzie powstrzymanie będącego w tym sezonie w kapitalnej formie Pawła Lisieckiego. Zawodnik Efektu ma już na koncie 14 trafień i z pewnością w meczu z Czarnymi Koszulami będzie chciał ten bilans powiększyć. Zwycięzca tego spotkania umocni się na pozycji wicelidera. Z ewentualnego remisu najbardziej ucieszy się Auto-Fox.

Właśnie ekipa Auto-Foxu zmierzy się 50 minut później z Drużyną A. Lider kontra 8. drużyna tabeli – mecz jednostronny? Niekoniecznie. W ubiegłym sezonie (jeszcze pod auspicjami Ligi Wielkopolskiej) to właśnie Drużyna A pokonała 1:0 Auto-Fox, a dwie serie spotkań temu Auto-Fox dopiero w końcówce pokonał również znajdujący się w dolnej części tabeli zespół FC Szczypiorno. Ozdobą może być pojedynek bramkostrzelnych Tomasza Ogrodniczaka z Drużyny A i Damiana Kłysza z Auto-Foxu.

15.40 to godzina rozpoczęcia meczu Smart Logistik z Kanonierami GUF. Starcie o przysłowiowe 6 punktów. Kanonierzy aktualnie zajmują w tabeli miejsce 7., Smart Logistik jest 9., ale jeśli drużyna złożona z zawodników zza wschodniej granicy pokona Kanonierów, wyprzedzi ich w tabeli. To ostatni dzwonek dla obu ekip na załapanie się do walki o górną część tabeli.

W czwartym spotkaniu tego dnia meczowego obejrzymy drużyny MeyerTool Kalisz i Wild Boyz. Sąsiedzi w ligowej tabeli mają na koncie dotąd po 2 zwycięstwa i po 2 porażki. W starciu tych doświadczonych ekip kluczową rolę może odegrać postawa czołowych strzelców – Pawła Osińskiego z Wild Boyz oraz Przemysława Owczarka z Meyera.

Piłkarską sobotę na orliku przy ul. Granicznej zamknie pojedynek FC Szczypiorno z Weekendowymi Kopaczami. Młodość, młodość i jeszcze raz młodość, ponieważ zmierzą się dwie najmłodsze drużyny w całej stawce. FC Szczypiorno z kolejki na kolejkę jest coraz bliżej pierwszych punktów ligowych – i w końcu je zdobędą. Czy w najbliższą sobotę? Weekendowi Kopacze po zeszłotygodniowej nieznacznej porażce z AZP Poster Kalisz z pewnością będą teraz starały się o kolejne 3 punkty i pozostanie w wyścigu o ligowe podium na koniec sezonu.

W tabeli po 4. kolejkach TravelShops Ligi Kaliskiej prowadzi Auto-Fox (12 punktów) przez Efektem Podzborów i AZP Poster Kalisz (po 9 punktów) oraz 4 zespołami z dorobkiem 6 oczek.

Wśród strzelców lideruje Paweł Lisiecki (Efekt – 14 goli) przed Miłoszem Matuszewskim (Efekt), Pawłem Osińskim (Wild Boyz) i Patrykiem Michnikiem (Weekendowi Kopacze) – każdy po 8 goli.

Zapraszamy na ul. Graniczną by dopingować zespoły i przekonać się na własne oczy, jak z tygodnia na tydzień rozwija się nowa liga piłki nożnej sześcioosobowej w Kaliszu.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ