Sport

Smykałki 2115 czy Efekt Podzborów? Kto zostanie mistrzem Bartex Ligi Kaliskiej?

2020-07-11 12:17:30 Paweł Olek/KALPNS

Dobiega końca 3. sezon zmagań drużyn pod auspicjami stowarzyszenia Kaliska Amatorska Liga Piłki Nożnej Sześcioosobowej. Tej wiosny zmagania odbywały się w skróconej formie, oczywiście z uwagi na pandemię COVID-19. 12 zespołów rywalizowało ze sobą w dwóch grupach, a następnie w playoffach o miejsca. 11 lipca te zmagania będą miały swój finał w postaci sześciu bardzo emocjonujących spotkań.

Bartex Liga Kaliska
Bartex Liga Kaliska

O 14:00 na orliku przy ul. Granicznej w Kaliszu rozpoczniemy meczem o 11. pozycję. Kaliskie Orły zmierzą się z Auto-Foxem. Kaliskie Orły debiutują w tym sezonie w rozgrywkach. Pierwsze mecze to dla nich seria bolesnych porażek, ale od dwóch spotkań potrafią już nawiązać kontakt z rywalami. Czy w najbliższą sobotę zdobędą pierwsze punkty w swoich ligowych zmaganiach? Dla Auto-Foxu, który jeszcze 12 miesięcy temu świętował mistrzostwo, jest to fatalny sezon. Kłopoty kadrowe sprawiły, że W ostatnim meczu sezonu przyjdzie im walczyć o to, by nie zamknąć ligowej tabeli na koniec zmagań.

14:50 to godzina rozpoczęcia pojedynku o 9. miejsce. KZL Kalisz rozpoczął ligę od serii porażek, jednak im dalej trwały im występny, tym przychodziły coraz przyzwoitsze występy i zwycięstwa. Najpierw pokonując Kaliskie Orły zapewnili sobie 5. miejsce w swojej grupie, a następnie zwycięstwo z Auto-Foxem dało im przepustkę do walki o miejsce 9. Tu na ich drodze stanie Drużyna A. Wicemistrz z ubiegłej jesieni, podobnie jak Auto-Fox zmagał się w tym sezonie z poważnymi problemami kadrowymi, czego efektem odległa lokata w tabeli.

O 15:40 rozpocznie się kolejne spotkanie. Stawką meczu Asnyka Kalisz z TB Transport Bodek będzie 7. miejsce na koniec rozgrywek. Jeszcze tuż przed ostatnią kolejką fazy grupowej wydawało się, że Asnyk będzie walczył o mistrzostwo. Jednak wysoka porażka z Efektem Podzborów sprawiła, że drużyna zajęła dopiero 3. miejsce w grupie i musiała mierzyć się w rywalizacji o lokaty 5-8. Porażka 2:4 z AZP Poster Kalisz sprawiła, że w sobotę zawalczą o 7. lokatę z TB Transport Bodek - drużyną której do walki o tą lokatę wystarczyło tylko jedno zwycięstwo w fazie grupowej, z Drużyną A. Asnyk i TB spotkały się już w tym roku w grupie. Zwycięstwo 8:3 zdobyli gracze Asnyka.

16:30 to godzina kolejnego rewanżu za fazę grupową. Tam wynik meczu między AZP Poster Kalisz i THC Opatówek to 2:2. Tutaj stawką będzie 5. miejsce na koniec ligi. AZP Poster Kalisz po rozczarowującej ubiegłej jesieni prezentuje się przyzwoicie, podobnie jak drużyna z Opatówka. Obu ekipom szanse na grę w fazie medalowej odebrały porażki z Weekendowymi Kopaczami. Czy w sobotę mecz skończy się zwycięstwem jednej z drużyn w regulaminowym czasie? Czy znów będzie remis i wtedy 5. drużynę sezonu Bartex Ligi Kaliskiej wyłonią rzuty karne?

O 17:20 Wild Boyz Bartex i Weekendowi Kopacze zmierzą się o 3. miejsce. Oba zespoły w fazie grupowej pokazały się z bardzo dobrej strony, zajmując drugie miejsca w tabelach. W półfinałach playoff rywale byli jednak wyraźnie lepsi i Dzicy i Weekendowi w wyniku tego zagrają tylko o brązowe medale.

Wielki finał, mecz sezonu - to można z pewnością powiedzieć o starciu Smykałek 2115 z Efektem Podzborów. Stawką będzie tu mistrzostwo ligi, którego bronią Smykałki. Oba zespoły zwyciężyły w swoich grupach. Smykałki do finału dotarły z kompletem 6 zwycięstw. Efekt poniósł porażkę tylko z Wild Boyz Bartex, ale wskutek korzystnych wyników pozostałych spotkań i wysokiego zwycięstwa w ostatniej kolejce grupowej z Asnykiem - zameldował się w strefie medalowej. O 18:10 czeka nas więc olbrzymia dawka sportowych emocji.

Po rozegraniu spotkań nastąpi zakończenie sezonu i wręczenie pucharów, dyplomów, medali i wyróżnień indywidualnych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.