Motoryzacja

Śmiertelny wypadek w gminie Opatówek. Skuter zderzył się z samochodem osobowym

2023-09-19 10:00:58 BK

Do tragicznego zdarzenia drogowego doszło we wtorek rano, w miejscowości Cienia Pierwsza, w gminie Opatówek w powiecie kaliskim. Zginęła 57-letnia kobieta.

KM PSP Kalisz
KM PSP Kalisz

Do wypadku doszło 19 września, po godzinie 6 rano. 

- Doszło do zderzenia skutera z samochodem osobowym. W zdarzeniu uczestniczyły dwie osoby – kierująca skuterem i kierowca samochodu. Kierująca skuterem nie miała funkcji życiowych. Podjęta została resuscytacja krążeniowo – oddechowa. Niestety bezskutecznie – mówi mł. asp. Jakub Pietrzak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Pomimo prowadzonej przez blisko godziną reanimacji, kobieta zmarła. 

Na miejscu pracowały 4 zastępy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia. 

- Z ustaleń policjantów wynika, że 25-letni kierujący samochodem marki volkswagen podczas manewru wyprzedzania nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, jadącej z przeciwnego kierunku 57-letniej mieszkance powiatu kaliskiego, która podróżowała skuterem - mówi podkom. Anna Jaworska - Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować