Śmieci nad Prosną

2011-04-07 22:29:11 Artur Kaleta

W minioną sobotę 02.04.2010 r. członkowie Wschodniowielkopolskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody w Kaliszu wybrali się nad rzekę Prosnę, aby wysprzątać jej zaśmiecone brzegi. Była to już trzecia akcja zorganizowana przez nasze stowarzyszenie.

Podobnie jak w ubiegłym roku sprzątanie rozpoczęliśmy od mostu św. Wojciecha idąc w stronę mostu Kolejowego. Po 4 godzinach napełniliśmy śmieciami aż 23 worki 120 litrowe. W tym roku udało nam się przejść dłuższy odcinek niż to miało miejsce podczas pierwszej naszej akcji przeprowadzonej w ubiegłym roku. Jednakże fakt, że w niespełna rok czasu ten wyjątkowo piękny obszar został ponownie zasypany różnego rodzaju śmieciami, źle wróży temu miejscu na przyszłe lata.
Wśród zebranych śmieci dominowały puszki, szklane butelki po alkoholach, oraz foliówki. Nie zabrakło śmieci większych gabarytów, które widać na dołączonych zdjęciach. Także tym razem Wydział Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Komunalnej w Kaliszu przekazał nam worki, rękawice jak i zapewni wywóz zebranych śmieci
Już wkrótce nasze stowarzyszenie planuje przeprowadzić kolejną akcję. Informację o przeprowadzonych akcjach można znaleźć w poprzednich artykułach lub na naszej stronie www.wtop.pl.tl.
Niestety, okazało się, że wiosną mamy do czynienia nie tylko z podpalaniem łąk, ale także i zebranych przez nas śmieci. Jak widać na zdjęciu poniżej jeden z worków został celowo podpalony. Tak jak i przy wypalaniu łąk tak i przy podpalaniu zebranych przez nas śmieci nie można doszukać się logiki. Oby to był tylko odosobniony przypadek.
Osoby uczestniczące w tegorocznej akcji: Paweł Kaleta, Artur Kaleta, Krzysztof Fijałkowski
Wschodniowielkopolskie Towarzystwo Ochrony Przyrody

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ