Społeczne

Skutki burzy nad Kaliszem. Piorun uderzył w ciężarówkę

2021-06-24 15:30:00 BK

To była niespokojna noc i poranek w Kaliszu oraz okolicznych gminach. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków nadciągnęły groźne burze i opady deszczu. W Kaliszu w jeden z zaparkowanych pojazdów uderzył piorun. Skutki są zatrważające.

fot. KMP Kalisz
fot. KMP Kalisz

Jak niebezpieczna może być burza pokazała poranna interwencja policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. 24 czerwca, przy ul. Bażanciej, w naczepę zaparkowanego pojazdu ciężarowego uderzył piorun. W pojeździe eksplodowały opony. Dwie z nich uszkodziły przęsła betonowego płotu ogradzającego posesję. 

Na miejsce przyjechały 3 zastępy straży pożarnej z JRG 1 Kalisz oraz OSP Dobrzec. Na szczęście nie doszło do zapalenia się ciężarówki. Nikt też nie odniósł obrażeń.

- Okazało się, że w samochodzie cała instalacja uległa spaleniu, a opony w tylnej części naczepy eksplodowały. Na szczęście nie doszło do zapalenia się samochodu. W momencie zdarzenia nie znajdował się on w ruchu – informuje mł. kpt. Szymon Zieliński, oficer prasowy KM PSP w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ