Skarpety, zabawki i śmieci - tym palą kaliszanie!

2018-11-16 09:30:00 SM Kalisz

Czym kaliszanie nielegalnie palą w piecach? Jest to często zadawane pytanie funkcjonariuszom Eko-Patrolu. Najczęściej mieszkańcy spalają odpady płyt drewnopodobnych typu MDF i HDF, płyt wiórowych, elementów starych lakierowanych mebli, zużytej odzieży i wszelkiego rodzaju folii i plastików.

fot. SM Kalisz
fot. SM Kalisz

W ostatnim okresie dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o prawdopodobnym paleniu ptaków. Jednakże na miejscu okazało się, że sprawca opalał mieszkanie skarpetami. W przypadku kolejnego zgłoszenia nie było żadnego pobłażania. Strażnicy miejscy na gorącym uczynku ujęli sprawcę termicznego przekształcania odpadów w postaci dziecięcych zabawek wykonanych z różnego rodzaju tworzyw sztucznych. To kolejna interwencja Eko-Patrolu zakończona nałożeniem mandatu w kwocie 500 złotych.

Portal internetowy Onet opublikował raport Polskiego Alarmu Smogowego, z którego wynika, że …brak straży miejskiej bądź gminnej przekłada się w bezpośredni sposób na liczbę prowadzonych kontroli. W 2017 roku w badanych 58 gminach ze strażą miejską przeprowadzono ok. 44 tys. kontroli palenisk domowych. Z kolei w gminach, gdzie takich służb nie ma, takich kontroli było zaledwie 650…

Więcej na stronie: TUTAJ

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ